Skocz do zawartości

Kurs Raspberry Pi - #4 - instalacja systemu, RPi jako PC


Komentator

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry , mam problem z podłączeniem monitora do raspberry pi 4B. Postępowałem krok po kroku tak jak było w kursie. Po podłączeniu do zasilania po kilkunastu sekundach malinka się wyłącza.Mam monitor VGA z przejściówką na HDMI , może to jest problemem?

Link do komentarza
Share on other sites

Zinstalowałem system od nowa poprawiem to : #hdmi_force_hotplug=1 na  to hdmi_force_unplug=1 i działa 🙂. Dzięki za pomoc.

Edytowano przez jas123
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam. Zaczynam dopiero przygodę z Raspberry. Mam problem z połączeniem Raspberry Pi 4B 4GB z domowym wifi (TP-Link WR841N).

Jeśli udostępnienie wifi z telefonu (+ hasło) działa. A przez tp linka już nie. Zasięg jest. Raspberry wykrywa nawet kilka sieci sąsiadów (nie mieszkam w bloku). Łączę się z tplinkiem wpisuje hasło i nic. 

Edytowano przez Gregor1984
Wifi zaczęło działać. Niewiem jakim cudem. Instalowałem system 3x (Raspbian full, Ten średni i Lite (wifi nie działało). Dzis ponownie zainstalowałem wersję full... i wszystko działa...
Link do komentarza
Share on other sites

@Gregor1984 Widzę że dopisałeś, że zaczęło działać. Temat WiFi na RPi 4 to temat rzeka, ale możliwe że wgrałeś nowszą wersję systemu gdzie wprowadzono poprawki.

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

Witam, 

mam taki problem. Mam zestaw edukacyjny z Raspberry 4 8GB,  włożyłem kartę pamięci z NOOBS dodaną przez Was do zestawu , podłączyłem wszystko tak jak w artykule (TV, myszka, klawiatura) . Niestety nie dotarłem do momentu gdzie można wybrać siec WiFi, dostaję informację: autoboot.txt not found. 

Załączam "screena" (w sumie to zdjęcie tego co widze na monitorze/telewizorze :-) ). 

Coś robię nie tak?
Z góy dzięki za podpowiedź, pomoc,

Marcin

 

autoboot.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

@masz daj proszę znać czy po wgraniu systemu od nowa (ze strony Raspberry Pi) wszystko ruszyło poprawnie. Zgłoszę wtedy problem z kartami do dostawcy, ale na razie to chyba pierwszy sygnał o tego typu problemie, więc będę wdzięczny za potwierdzenie tematu 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,

jestem nowy i dopiero zaczynam swoją przygodę z Raspberry Pi 4 model B.

Mam z zestawu kartę micro SD 32 GB i coś już na niej jest. Czy na tej karcie przechodzę procedurę z kursu "Instalacja systemu na pustej karcie SD", czy muszę uprzednio tą kartę sformatować, a może lepiej kupić nową pustą kartę i tam to zrobić?

Dziękuję za rady.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

@p4w31 witam na forum. Na karcie jest tzw. NOOBS. Możesz go wykorzystać (czyli podłączyć monitor do RPi i zwyczajnie uruchomić układ), ale możesz też sformatować kartę i wgrać od nowa system samemu. W każdym razie nic nie tracisz, bo i tak będziesz mógł później wgrać NOOBS-a samodzielnie 🙂 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Hej!

Właśnie otrzymałem niniejszy kurs forbota razem z Raspberry Pi 4B 8GB. Wgrałem na kartę SD nowy system programem Raspberry Pi Imager, włożyłem kartę do malinki, podłączyłem monitor, klawiaturę, myszkę, a na koniec zasilanie. Czerwona dioda zaświeciła się, zielona zaczęła nieregularnie mrugać. Obrazu na ekranie (monitor) jednak nie było. Próbowałem zmieniać następujące linie w config.txt:

config_hdmi_boost=4
hdmi_force_hotplug=1
hdmi_drive=2

Żadna z tych zmian nie pomogła. Co mogę jeszcze zrobić aby móc w końcu używać swojej Raspberry Pi? Bardzo proszę o szybką pomoc.

Z góry dziękuję,
Dawid

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.