Skocz do zawartości

Sterowanie napędem bramy za pomocą ESP 8266.


xhydromovie

Pomocna odpowiedź

Witam, jakiś czas temu założyłem napęd do bramy. Wszystko elegancko ale wpadłem na pomysł sterowania nią za pomocą telefonu. Po krótkim obeznaniu stwierdziłem że wykorzystanie ESP 8266 będzie najlepsze. No ale tutaj mam problem. Wiem jak to ma mniej więcej wyglądać ale brakuje trochę doświadczenia. ESP będzie sterować przekaźnikiem który będzie działał jak włącznik dzwonkowy. Problem w tym że nie za bardzo wiem jak się za to zabrać wyszukuję różne schematy w internecie ale nie wiem który jest odpowiedni.

https://www.elec-cafe.com/esp8266-automatic-restart-modem-or-router/ Dobry tutorial?

Wiem że kod dotyczy restartowania routera i będe potrzebował inny ale na razie chodzi mi tylko o schemat. Gdzie kończą się piny TX i RX Tylko za bardzo nie rozumiem tego zasilania.

Na przykładowym schemacie jest przedstawiony + i - dla 5v i 3.3v w jednym przewodzie?

Mam zamiar wykorzystać :

- ESP 8266 + programator FT232

- Tranzystor 2N2222

- moduł zasilania 230v - 5v LINK

- stabilizator 3.3v https://pl.aliexpress.com/store/product/5-PCS-NEW-LP2950-LP2950-3-3-IC-REG-LDO-3-3V-0-1A-TO-92/2667057_32810613104.html

- przekaźnik.

Z góry dzięki i pozdrawiam 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wow, w sumie bardzo dobry pomysł. Dzięki temu nie będę potrzebował programatora. Czyli wystarczy zasilić wemos D1 ładowarką 5v i z niego wyprowadzić napięcie na przekaźnik? Coś jak na tym schemacie? No i czy najtańsza ładowarką na allegro 5v 1A będzie bezpieczna dla układu?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Projekt od Supla bardzo ładnie opisany ale wykorzystanie Wemos D1 wydaje mi się prostsze. Podłączam do komputera, wygrywam kod, zasilam ładowarką i śmiga. Mam jakąś ładowarke LG 5V 0.85A chyba będzie ok? Bezpośrednie wyprowadzenie sygnału z gniazda D1 (Wemos) do IN na przekaźniku jest prawidłowe? Na projekcie Supla jest wykorzystany tranzystor w tym miejscu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.