Skocz do zawartości

EasyEDA prośba o opinię.


FlyingDutch

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich,

mam pytanie: Czy ktoś z Was używał programu (on-line) 'EasyEDA" ze strony:

https://easyeda.com/pl

i może podzielić się opiniami (nie chodzi mi o zaawansowanego CAD'a do bardzo wymagających zastosowań, a raczej o narzędzie w którym można "na szybko" narysować jakiś prosty schemat i zaprojektować prostą płytkę prototypową)?

Podoba mi się, że mamy do niego dostęp z dowolnego miejsca i kompa. Narysowałem w nim kilka schematów i nawet mi się spodobał (dużo dostępnych elementów bibliotecznych i łatwość tworzenia własnych modułów).

Nie używałem jeszcze funkcji symulacji i nie projektowałem płytek PCB. Czy w zakresie projektowania PCB i symulacji program się także sprawdza (lub jakie ma wady w tym zakresie)?

Mam nadzieję, że tym postem nie obraziłem użytkowników takich CAD'ów jak "Eagle PRO" lub "Altium Designer".

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, z programu osobiście nie korzystałem. Polecam jednak samemu się nim pobawić i wyrobić sobie o nim własną opinię. W sieci można znaleźć multum pozytywnych opinii, bo swego czasu przedstawiciele z firmy odpowiedzialnej za ten program chętnie wynagradzali wszystkich pozytywnych recenzentów... Nie mówię, że jest zły, ale byłbym ostrożny co do wszystkich cudownych opisów na jego temat 😉

Link do komentarza
Share on other sites

FlyingDutch, z programu osobiście nie korzystałem. Polecam jednak samemu się nim pobawić i wyrobić sobie o nim własną opinię. W sieci można znaleźć multum pozytywnych opinii, bo swego czasu przedstawiciele z firmy odpowiedzialnej za ten program chętnie wynagradzali wszystkich pozytywnych recenzentów... Nie mówię, że jest zły, ale byłbym ostrożny co do wszystkich cudownych opisów na jego temat 😉

Cześć Treker,

dzięki za odpowiedź, tak też zamierzam zrobić.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Muszę przyznać, że sam też mam już dość dobrą opinię na temat tego programu. Sporo się zmieniło od momentu, gdy startowali i jest już całkiem fajnie 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

ja używam do szybkiego prototypowania i rysowania schematów. Według mnie największe zalety to prosty interfejs i bardzo duża liczba modułów bibliotecznych (praktycznie można znaleźć wszystko). Nie projektowałem jeszcze PCB w tym programie.

Pozdrawiam

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.