Skocz do zawartości

Raspberry Pi się nie uruchamia


KDmateusz

Pomocna odpowiedź

Możesz spróbować nagrać czysty system na drugą kartę pamięci (jeśli masz) i spróbować z niej uruchomić system. W ten sposób określisz, czy problem leży po stronie RPi, czy karty.

Link do komentarza
Share on other sites

Wgrałem system na nowo, ale dalej to samo 🙁 Dodam jeszcze, że dzisiaj się Raspberry dziwnie zachowywało, tzn. od razu po podłączeniu do zasilania silniczki zaczęły się kręcić (nie trzeba było wpisywać polecenia sudo python program.py) i gdziekolwiek bym nie przełączył kabelka od sterownika silników to zawsze się kręciły silniczki 😳 Nawet teraz procesor się nie grzeje, pomimo, że jest włączony długo, tylko jest zimny

Link do komentarza
Share on other sites

gdziekolwiek bym nie przełączył kabelka od sterownika silników to zawsze się kręciły silniczki

Nie wiem co oznacza 'kabelek od sterownika silników', ale jeśli przewód był podłączony do pinu procesora, a Ty jego drugą stronę podłączałeś do losowych miejsc w urządzeniu, to całkiem prawdopodobne, że uszkodziłeś procesor.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jest wejście do sterownika silników, jak Raspberry poda na to stan wysoki to wtedy kręci się silnik. W tym kablu nie było żadnego napięcia

[ Dodano: 15-04-2018, 21:08 ]

Dodam jeszcze, że wyłączyłem wtedy malinę poprzez wyjęcie z niej kabla zasilania

[ Dodano: 15-04-2018, 21:09 ]

i z wgrywaniem nowego systemu próbowałem na obecnej karcie, która była wcześniej w raspberry, tylko ją zresetowałem i wgrałem na nowo

[ Dodano: 15-04-2018, 22:56 ]

To chyba jednak przez to gwałtowne wyciągnięcie z gniazdka karta sd się zepsuła.. A czy da się to naprawić?

Link do komentarza
Share on other sites

tak, czekam aż przyjdzie mi nowa karta, bo chce sprawdzić czy to na milion procent nie wina karty, bo tak jak Tobie, mam tylko diodę od zasilania a ACT nie reaguje :| przez UART też nie mogę wejść do systemu, lekko obawiam się, że płytka mogła się uszkodzić, ale nie mam zielonego pojęcia jak, kiedy i dlaczego :/

Link do komentarza
Share on other sites

Luzik stary ! daj mi kilka dni, bo nie mam teraz całkowicie czasu, ale naprawię to 🙂 i to nie wina karty, że malina się nie bootuje. Kilka dni i wracam do Ciebie z instrukcją naprawy, chyba, że ktoś przede mną to zrobi, ale się na to NIE ZAPOWIADA 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Witam kolegów 🙂

Dostałem wczoraj na urodzinki malinke z zestawem rozszerzonym od forbota, postawiłem sobie przez NOOBSa pełnego raspbian, zaktualizowałem paczki, wszystko było okej. Podłączyłem maline przez VCN'a i działało. Po jakimś czasie przerwało połączenie. Sprawdziłem urządzenie przez HDMI - zero reakcji, restart i nadal nic. Nie mryga ACT, pali się tylko power. Jakieś sugestie? 😋

Zaznaczam, że nie robiłem dosłownie nic gdy zerwało mi połączenie.

edit: Porty USB nie dają zasilania, zasilacz sprawny, sprawdzałem też na dwóch innych.

edit2: na GPIO brak napiecia 3,3V; 5V działają, procesor wydziela śladowe ilości ciepła ale nic poza tym

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.