Skocz do zawartości

Aktualizacje FORBOT-a - najważniejsze informacje


Treker

Pomocna odpowiedź

1 minutę temu, ethanak napisał:

Tylko to przypomina mi pewną panią

Kończąc offtopic też mam podobną historię, w pewnej firmie wyszło, że pewne dane chcą mieć w pdf i siedział sobie Hiszpan, pobierał .csv, odpalał w Excelu, drukował i skanował do pdf. Jak się dostawca danych o tym dowiedział, to zaproponowali, że nie ma problemu, by im wysyłać pdf. Firma odmówiła argumentując, że wtedy musieliby zwolnić tego Hiszpana...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Quizy chyba się sprawdzają, więc poszedłem dalej z tematem 🙂

1) Quizy zostały mocniej zintegrowane z blogiem. Powoli osadzam je w konkretnych artykułach + pokazujemy na blogu tabele liderów:

temp.png

2) Na profilu każdej osoby jest teraz zakładka, w której widać ładne zestawienie wyników danej osoby quizach. Myślę, że przyszłościowo może przydać się to w kontekście PPF, bo można tam podejrzeć jak dobrze ktoś zna dane zagadnienia. 

temp.png

3) Teraz czas na duże testy, zobaczymy jak ten mechanizm się sprawdzi. W między czasie przygotujemy też quizy do innych kursów. Docelowo jeszcze większe integracje, które ostatecznie doprowadzą m.in. do ładnych dyplomów 🚀

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z sugestią @Marooned dodałem informację, dzięki której każdy będzie wiedział czy wypełniał już dany quiz. Na razie informacja ta jest widoczna wyłącznie w kategoriach. Później dorobię coś fajniejszego 🙂

8f716-2021-01-27_18-56-12-10262.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Taka aktualizacja, że aż wstyd ją ogłaszać... ale dla zasady. Zabieram się za porządki w profilach. Na razie podmieniona została nazwa pól w profilach:

  • "Zainteresowania" na "Hobby" - wiem, że to nie to samo, ale musiałem skrócić opis 😉
  • "www" na "Strona" - to pole i tak jest używane stosunkowo rzadko i mam wątpliwość co do jego użyteczności. Sprawdzę co tam jest wpisywane, jeśli zobaczę, że jest dużo spamu to wyczyścimy zawartość tych pól masowo dla wszystkich, a następnie stworzymy nowe pole tego typu (tylko dla kont z odpowiednim stażem na forum).

O kolejnych zmianach będę informował w osobnych wiadomościach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z zapowiedzią wyczyściłem wszystkim z automatu pole, w którym można było wpisywać adres swojej strony internetowej. Niestety było tego zbyt dużo, aby dokonać ręcznej selekcji. Utworzyłem teraz nowe pole, które jest dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy wykazali się na forum pewną aktywnością. Jaką? To będzie moja słodka tajemnica, bo jednak ma to być częściowo mechanizm antyspamowy. Na pewno nie można wpisać adresu swojej strony od razu podczas rejestracji, ani tego samego dnia. Są też inne zabezpieczenia 🙂

Zachęcam do aktualizacji danych w profilach: https://forbot.pl/forum/settings/ (wchodizmy na tę stronę i po prawej klikamy przycisk "Edytuj profil").

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.