Skocz do zawartości

Aktualizacje FORBOT-a - najważniejsze informacje


Treker

Pomocna odpowiedź

Witajcie, na nowym forum! Jak widać zmieniło się praktycznie wszystko. Niestety mimo wcześniejszych prób podczas właściwej migracji pojawiło się kilka dodatkowych problemów. Nie chcę jednak blokować forum na jeszcze dłużej. Uruchamiam więc wszystko w "trybie roboczym" tzn. takim, w którym cały czas wprowadzane będą jeszcze zmiany (zajmie to około 8 godzin). W tym czasie można normalnie korzystać z forum.

W tym temacie proszę o Wasze opinie i zgłaszanie błędów. Stworzyłem również dedykowany temat, w którym można testować różne funkcje forum (inaczej mówiąc można tam "spamować" - oczywiście w pewnych granicach). Na pewno większość błędów, które teraz widzicie zostanie niedługo naprawiona (bo mam je na swojej liście). Koniecznie informujcie jednak w tym temacie jeśli zauważycie, że jakieś posty/wiadomości/tematy zostały błędnie przeniesione (problemy z formatowaniem, ucięty tekst itd).

Pozdrawiam,
Damian

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Oprócz ogólnych zmian wprowadzam również drobne korekty zgłaszane przez niektórych użytkowników.

Lista zmian:

  • Dodano większość brakujących tłumaczeń
  • Przeglądarka nie zapamiętuje już treści wpisywanych w pole wyszukiwarki (zasłaniało to niektóre opcje)
  • Przy długich tematach po prawej stronie pojawia się mały przycisk przewijający na górę strony
  • Dodano link usuwający wszystkie powiadomienia Dzwoneczek > Wyczyść listę powiadomień
Link do komentarza
Share on other sites

Brakuje dodatkowych symboli, które zawsze były po lewej stronie np. ∞,Ω, µ ... Było to bardzo pomocne.

Moim zdaniem można by wrócić do tego, że przy wyświetlanym kodzie można go przewijać scrollem. Teraz niekiedy zajmuje on całą stronę.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za zgłoszenie - obie rzeczy są już na liście do zrobienia 🙂

Lista zmian:

  • Dodałem kolejną porcję tłumaczeń
  • Lista najnowszych postów jest już widoczna w kolumnie bloga
  • Poprawione zostały limity dotyczące załączników
  • Zniesiono limit wiadomości prywatnych
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Damos dzięki, będzie naprawione.

Lista nowych zmian:

  • Zakończyło się przetwarzanie 46 tys. grafik, które były umieszczane w postach na starej wersji forum. Wszystkie pliki zostały odpowiednio skompresowane, więc powinny ładować się szybciej.
  • Poprawiłem listę ostatnich postów na blogu, aby nie pokazywała usuniętych tematów.
  • Trwają prace nad podłączeniem komentarzy na blogu.
Link do komentarza
Share on other sites

Lista zmian:

  • Zwiększono limity na zawartość wpisaną w pola zainteresowanie, zawód itd.
  • W związku z korektą ustawień globalnych konieczny był reset wszystkich ustawień dotyczących powiadomień. Zachęcam, aby dostosować teraz swoje opcje powiadomień: https://forbot.pl/forum/notifications/options/
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Lista zmian:

  • Dodane zostały proste rangi w postaci szarych "kółeczek".
  • W widoku tematu obok autora pojawiają się pola: Płeć oraz Lokalizacja.
  • Opublikowana została instrukcja korzystania z forum (ciekawe funkcje):

 

Link do komentarza
Share on other sites

Lista zmian:

  • Kolejna dawka tłumaczeń.
  • Podmieniłem we wszystkich postach etmoki na ich nowe odpowiedniki emoji i usunąłem stare pliki. Jeśli zauważycie gdzieś źle podmienione pliki (czyli brak wczytanej emotki) to raportujcie proszę dany post 🙂
  • Włączone zostały avatary zaciągane z usługi Gravatar.
  • Naprawiony został błąd w wyszukiwarce (za zgłoszenie dziękuję @Elvisowi).
Link do komentarza
Share on other sites

Lista kolejnych zmian:

  • Zaktualizowany został certyfikat ssl dla całego serwisu. Proszę o informacje w razie problemów z szyfrowaniem (brak "zielonej kłódki" obok adresu w pasku przeglądarki).
  • Plusy/minusy oraz inne emotikony starego typu zostały w większości poprawione.
Link do komentarza
Share on other sites

Dodana została możliwość dwustopniowej autoryzacji podczas logowania z wykorzystaniem aplikacji Google Authenticator. Opcja ta jest oczywiście dobrowolna i można ją aktywować w ustawieniach.

Po włączeniu tej funkcji kody weryfikacyjne będą potrzebne do:

  • autoryzacji aktualizacji ustawień hasła,
  • logowania z nowego, nieznanego urządzenia,
  • zmiany adres email,
  • zmiany ustawień autoryzacji dwuetapowej.
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zaktualizowałem informacje w profilach, bo po drodze zagubiły się dane  o dacie urodzin wpisanej w profil. Teraz informacje te powinny być już widoczne (przeniesione zostały informacje ze starej wersji forum).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.