Skocz do zawartości

Aktualizacje FORBOT-a - najważniejsze informacje


Treker

Pomocna odpowiedź

@bjrk dzięki za obszerny komentarz. Jeśli chodzi o zapisywanie konkretnych linków to na ten moment mogę polecić jedynie to rozwiązanie, które było już tutaj sugerowane, czyli zwyczajne zapisywanie konkretnych stron/postów do ulubionych w przeglądarce internetowej. Sprawdzę czy są jakieś ciekawe rozwiązania do bezpośredniej implementacji na forum/blogu, ale nie kojarzę niczego co byłoby sensowniejsze właśnie od "Ulubionych".

Dnia 6.01.2021 o 20:28, bjrk napisał:

Inna sugestia, to zmodyfikujcie proszę dymki przy "oznacz jako przeczytane" --> "oznacz zawartość jako przeczytaną", jaką zawartość? zamarkowanie? post? temat? całe forum? strona? cała zawartość Forbot?

Sprawdzę ten temat, ale obawiam się, że to uniwersalny tekst, który wyświetlany jest w różnych miejscach. Czasami oznacza to oznaczenie całego forum, a w innym przypadku konkretnej kategorii. Faktycznie może być to mylące, zobaczę co da się zrobić 🙂

Dnia 6.01.2021 o 20:28, bjrk napisał:

Jeśli już mowa o "przeczytanej zawartości", to chciał bym być w stanie pominąć wpisy poprzedzające ostatnią korektę danego kursu dotyczące już definitywnie rozwiązanych problemów.

Czy jest możliwość oznaczenia jako przeczytane wszystkich postów starszych niż ... ?

Możesz utworzyć swój strumień, w którym ograniczysz jego "zasięg czasowy". Ten mechanizm jeszcze nie jest idealny, testuję go, ale powinien działać:

test.png

Dnia 6.01.2021 o 20:28, bjrk napisał:

Gdzie mogę zobaczyć listę dostępnych tagów przy szukaniu wg tagów?

Na ten moment nie ma takiej opcji, bo system tagów jest "otwarty" tj. każda osoba może utworzyć własny tag podczas zakładania tematu.

@Marooned czy Twój problem z logowaniem się na kilku urządzeniach nadal występuje?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Treker na komórce trzyma, ale wydaje mi się, że mam jedną sesję pomiędzy dwoma komputerami (dawno z notebooka tu nie wchodziłem, jak wejdę to sprawdzę).

Natomiast po aktualizacji forum sprzed paru dni jest jeden istotny regres. Ikona powiadomień na górze, po jej rozwinięciu mamy wytłuszczone nowe powiadomienia, ale są one czyszczone po rozwinięciu menu zamiast po kliknięciu, jak wcześniej. A przez to nie można śledzić, które z nich już kliknęliśmy. To duży minus UX. Byłoby bardzo pożądane przywrócić poprzednie działanie i odznaczanie po kliknięciu (oraz niezależnie osobną akcją "oznacz wszystkie jako przeczytane").

Link do komentarza
Share on other sites

@Marooned przyjąłem do wiadomości - zbadam temat.

Przy okazji zachęcam do testowania nowego mechanizmu na forum - Quizy 🙂 Mogą być jeszcze małe błędy i drobne braki w tłumaczeniach, ale śmiało można już testować: https://forbot.pl/forum/quizzes/quiz/2-znajomosc-symboli-elementow-elektronicznych-podstawy/ Docelowo każdy będzie mógł tworzyć nawet swoje quizy - opcja jest już nawet włączona, można testować: https://forbot.pl/forum/quizzes/ Więcej informacji wkrótce 🚀

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Powoli uruchamiam "automatyczną moderację". Na razie pierwsza rzecz, czyli zwracanie uwagi osobom, które błędnie osadzą kod. Poniższa informacja powinna być widoczna dla autora wiadomości, gdy wstawił on cały kod Arduino "luzem" do posta. Wiadomość zniknie, gdy autor straci możliwość edycji wiadomości lub ją poprawi. Na razie sprawdzamy posty tylko pod kątem wklejania pełnych kodów. W przyszłości możliwe będzie szukanie mniejszych fragmentów. Jednak ta prosta funkcja powinna wyeliminować i tak większość problemów.

Gdyby ktoś zauważył jakieś problemy z działaniem tego mechanizmu to będę wdzięczny za kontakt 🙂

e07b0-2021-01-13_08-46-57-10155.png

Link do komentarza
Share on other sites

No, to pozostaje tylko podziękować i pogratulować świetnej roboty. Jeszcze jakbyś wykrywał kod Pythona to już w ogóle byłby luksus (kod w C++ jeszcze da się zrozumieć bez prawidłowych wcięć, kodu w Pythonie już nie).

Jak już gmerasz w edytorze - da się wprowadzić jeszcze jeden język (shell)? Mamy w końcu cały dział o RPi, a tam polecenia shella czy jakieś krótkie skrypty to podstawa...

A tak przy okazji, czy za wpisanie paru słów cyrylicą dalej dostaje się bana? Bo już ze dwa razy chciałem podać co trzeba wpisać do wyszukiwarki żeby zobaczyć schemat/dokumentację jakiegoś ruskiego ustrojstwa, ale trochę się bałem i zrezygnowałem 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

13 minut temu, Marooned napisał:

Przy okazji, to grażdanka, a nie cyrylica

Oj, na ten temat można dyskutować (powiedzmy: alfabet oparty na cyrylicy, zresztą w nazwach znaków Unicode stosuje się określenie CYRILLIC, a w językach dopuszczających oba alfabety - np. białoruski - masz oreślenie "latinika" i "kirilika"), ale może nie w tym wątku 🙂

W każdym razie raz już się sparzyłem na automacie który co prawda post mi wyświetlił, ale przy okazji dał mi bana (pokazywałem koledze Białorusinowi parę tricków jak zapamiętać polską ortografię).

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Treker napisał:

ten element tego edytora to jest niestety kompletny "beton"

Ej tam ej tam 🙂 Ustawienie języka dla codeblock to jedna linijka w konfiguracji, tyle że zdaje się że takiego (shell) nie ma 🙂

Korzystasz z jakichś wtyczek (Prism albo highlight.js)? Bo Prism ma podświetlanie składni "bash", a highlight ma "shell session"... ale to chyba przerost formy nad treścią. W sumie jako "shell" wystarczyłoby coś takiego jak PlainText bez podświetlania składni, ale z odpowiednią klasą CSS (pewnie któraś z gotowych by pasowała)... bo bardziej chyba chodzi o ty aby wyróżnić taki blok (tak jak w pozostałych językach ciemne tło i jasny tekst).

Co Ty o tym sądzisz?

Link do komentarza
Share on other sites

A tak przy okazji: nie ma chyba takiego automatu który wykryje, że zamiast kodu ktoś zamieścił screenshoty z edytora 🙂 Jak widać kreatywność użytkowników w niepoprawnym zamieszczaniu kodu nie zna granic 🙂

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, ethanak napisał:

Korzystasz z jakichś wtyczek (Prism albo highlight.js)?

Niestety nie, teraz to działa zupełnie inaczej - muszę się wgryźć w ten temat mocniej, bo to jest jakiś plugin do CKEditora, ale prawdopodobnie był jakoś modyfikowany przez autorów skryptu forum. Postaram się zagłębić w ten temat mocniej, bo akurat edycja czegokolwiek powiązanego ze edytorem to aktualnie najtrudniejsze zadania.

56 minut temu, ethanak napisał:

A tak przy okazji: nie ma chyba takiego automatu który wykryje, że zamiast kodu ktoś zamieścił screenshoty z edytora 🙂

Wiem co masz na myśli i miałem taką samą pierwszą myśl 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Marooned napisał:

Nawet są specjalne strony do tego by zamieniać kod na zrzut ekranu

Tak, i są programy które robią odwrotnie - https://github.com/tesseract-ocr/tesseract 🙂

Tylko to przypomina mi pewną panią, która poproszona o przesłanie dokumentów w postaci elektronicznej (doc albo pdf) wydrukowała pliki z Worda, potem zeskanowała, zmieniła format na pdf i tak wysłała. Niestety, autentyczne 😞

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.