Skocz do zawartości

Dziwnie działający potencjometr


No_chej

Pomocna odpowiedź

Witam mam problem z rezystorem 10K

jestem na 5 części kursu z arduino i robię prosty woltomierz,wszystko mam jak na obrazkach jednak w monitorze portu szeregowego mam ciąle powtarzające się zera potem 4,11,24 i dochodzi tak do 1023 powtarza się kilka razy i schodzi do zera i tak ciągle,kręce w różne strony i nic się nie zmienia

 

Link do komentarza
Share on other sites

W temacie piszesz o potencjometrze, w treści o rezystorze, potem mówisz że jak kręcisz to nic się nie zmienia, ale na porcie szeregowym masz ciągle powtarzające się zera, potem 4, 11, 24 i tak do 1023. Kodu ani schematu połączeń nie wrzuciłeś. Nawet zdjęcie mogłoby kogoś nakierować na odpowiedź. Jak więc mamy Ci pomóc?

 Przede wszystkim, jeśli robisz przykład "Prosty woltomierz", to powinienneś mieć mieć na UART wartości 0.0..5.0, a nie 0..1023. 

Edytowano przez Nawyk
Link do komentarza
Share on other sites

mówie o POTENCJOMETRZE https://pl.wikipedia.org/wiki/Potencjometr

schemat połączen i kod jest TAKI SAM JAK NA KURSIE więc wystarczy ruszyc troche myszką ;0

poza tym źle zrozumiałesz chodzi o to że to nie LICZBY NIE ZMIENIAJĄ SIĘ KIEDY KRĘCĘ tylko same się ciągle zmieniają 

po za tym ja zrobiłem te pierwsze ćwiczenie wystarczy popatrzeć

Link do komentarza
Share on other sites

Skoro połączenia są jak w kursie, program poprawny do tego stopnia że nie warto go wstawiać to chyba wszystko powinno działać. Jeśli wszystkim użytkownikom kursu działało to i tym razem powinno. No chyba że coś jednak jest inaczej niż w kursie...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No_chej, domyśliłem się o co chodzi, ale uwierz mi, że nie chcesz rad opartych na domysłach. Skoro masz problem i prosisz o pomoc, to po Twojej stronie jest zadbanie o pełen zestaw danych. Skoro wszystko jest tak samo jak w kursie, a u Ciebie jednego nie działa, to musiałeś paść ofiarą legendarnego Błędu Kompilatora, w końcu nie ma co sprawdzać innej opcji 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Co masz zrobić? Proponuję przede wszystkim pokazać co rzeczywiście masz na biurku razem z kodem i schematem (w sensie zdjęcie układu, kod źródłowy i konkretny schemat z kursu, według którego to robisz).

Edytowano przez Mechano
Link do komentarza
Share on other sites

Ojezu jakie śmieszne haha sarkazm bo wiecie XDDD

teraz zrobił woltomierz i zrobiłem zdjęcia 

na porcie szeregowym jak widać liczby oscylują wokół 2.00 i nieważne w jaką stronę przekręcę potencjometr to nic się nie zmnienia

Bez tytułu.png

IMG_20180822_180903.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.