Skocz do zawartości

European Rover Challenge 2018 - będziecie?


marek1707

Pomocna odpowiedź

Mogę mieć prośbę, żeby następnym razem (w miarę możliwości, oczywiście) takie informacje przekazywać trochę wcześniej? Bo na kilka dni przed pewnie nie wiele osób się zdecyduje a tak to może jakaś ekipa forumowa by pojechała. Wiadomo, nie zawsze jest to możliwe ale jak ktoś siedzi w temacie to może wie wcześniej (dobra, już nie narzekam).

Sam chętnie bym to zobaczył z bliska, liczę na obszerną relację 😄 Może będzie jakąś relacja albo transmisja na żywo?

Link do komentarza
Share on other sites

Hm, w sumie to nie wiem dlaczego "automat" 😉 zapowiadający różne branżowe imprezy w tym dziale jakoś o ERC zapomina. Wyjazdy na te zawody to moje prywatne hobby a piszę o tym gdy powoli zbieram się do wyjazdu. Nie pierwszy raz z resztą, bo od kilku jest to wydarzenie cykliczne:

Jeśli mogę mówić za siebie, to nie będzie żadnej transmisji na żywo. Mój telefon ma 1.5 calowy ekran i umie tylko dzwonić. Zabieram jednak normalny aparat i kamerę video więc jakieś materiały na pewno będą choć nie obiecuję, że profesjonalnie przygotowane i zmontowane. Raczej dziesiątki plików MP4 i setki zdjęć.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, marek1707 napisał:

Hm, w sumie to nie wiem dlaczego "automat" 😉 zapowiadający różne branżowe imprezy w tym dziale jakoś o ERC zapomina.

"Automat" niestety zapomina, ponieważ wydarzeń jest teraz tak wiele, że nie sposób wszystkie śledzić. W kalendarium i na blogu pojawiają się zapowiedzi wydarzeń, których organizatorzy się ze mną kontaktują. W przypadku ERC niestety nikt się do mnie nie odzywa i później temat ucieka 😕 Inna sprawa, że nigdy nie byłem osobiście na ERC, więc "sam z siebie" o nich nie pamiętam z dużym wyprzedzeniem...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie mogę znaleźć harmonogramu na stronie. Opłaca się tam jechać np. 16-tego rano? Nie chciałbym pocałować klamki, a akurat będę w niedzielę podróżować w tamtym kierunku 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Oficjalny, choć mało precyzjny rozkład jazdy jest wstawiony jako Appendix 1 na końcu pliku regulaminu dla drużyn. Niestety jest skupiony głównie na terminach dosyłania różnych materiałów (wiele miesięcy wcześniej) a o samych zawodach jest tylko tyle ile można się domyślić i bez tego, cytuję:

  • warm up day 13th Sep 2018
  • on-site registration 14th Sep 2018
  • competitions 14th -16th Sep 2018
  • closing ceremony 16th Sep 2018

W praktyce oznacza to, że w czwartek ekipy będą zjeżdżać, oglądać teren "Marsa" i sprawdzać gdzie jest stołówka a gdzie można kupić pizzę. Namioty w bezpośrednim sąsiedztwie pola walki będą już rozstawione, prąd doprowadzony a większość ludzi będzie gorączkowo wydobywać ze swoich samochodów graty, części i narzędzia po czym zajmą się składaniem i testowaniem maszyn. Być może w tym roku ekipy dostaną jakieś miejsca w bydynku Muzeum? Szkoda, że nie ma planu sytuacyjnego imprezy. W każdym razie to dobry czas, bo można popatrzeć na bebechy sprzętu, wyposażenie i organizację zespołów. Wbrew pozorom to czy zapakowałeś wszystkie lutownice, oscyloskopy, kable, komputery, narzędzia czy moduły zapasowe i w jakim stanie dotarły główne elementy robota przekłada się bezpośrednio na wyniki - to spora impreza. Nierzadko zespoły mają specjalne osoby odpowiedzialne za organizację pracy, reprezentację prasową, dostawy jedzenia, koorydnację z organizatorem itp. W Piątek rano i tak będzie wielkie zamieszanie związane z rejestracją przybyłych, sprawdzaniem spełniania przez łaziki wymagań konkursowych (ważenie) itd a gdzieś przed południem rozpoczną się pierwsze konkurencje. Zwykle wiele z nich dzieje się jednocześnie w kilku miejscach. W Sobotę wszyscy już wiedzą kto jest liderem a który robot zostawia swoje części za sobą i trwa zażarta walka między kilkoma najlepszymi konstrukcjami. Reszta walczy o życie wymieniając spalone drivery czy poprawiając głupiejące w obcym środowisku oprogramowanie (ci lepsi też, ale robią to szybciej i sprawniej). W tym dniu, o ile pogoda pozwala konkurencje trwają aż do nocy - co skądinąd jest bardzo malownicze. W zależności od sprawności organizatorów (i znów.. pogody) zwykle na Niedzielę zostaje już tylko kilka zaległych/odłożonych przejazdów, ogłoszenie wyników, feta z podium i wręczaniem nagród (głównych, od sponsorów, za wytrwałość itd) oraz jakaś akademia/zamknięcie z byłym kosmonautą i kilkoma przemówieniami pt. jakie to ważne wydarzenie.

To tylko moje doświadczenia i mogę się mylić - to w końcu nowe miejsce i prawdopodobnie nowi ludzie. Ostatniego dnia roboty już tylko stoją przy nogach dekorowanych zwycięzców, ew. dokonują uroczystych przejazdów (lub są przenoszone) po wszystkim do obozów poszczególnych ekip i tam rozkładane do transportu. Przegrani zwykle zwijają swoje szkielety i warsztaty wcześniej.

Sam zdecyduj.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Na dzień przed startem strona ERC ożyła. Wszystkim planującym zahaczenie o Starachowice polecam zapoznanie się ze programem imprezy:

http://roverchallenge.eu/pl/program-wydarzenia/

i planem sytuacyjnym:

http://roverchallenge.eu/wp-content/uploads/2018/09/Obszar-roboczy-1.png

Wygląda, że w tym roku jest jeszcze więcej ekip i konkurencje przeciągną się do Niedzieli. Nawyk - wpadaj, zakończenie dopiero wieczorem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.