Skocz do zawartości

Prusament - nowy filament prosto od Prusa Research


Komentator

Pomocna odpowiedź

Prusament - nowy filament prosto od Prusa Research

Czystość i średnica filamentu mają duży wpływ na jakość wydruków 3D. Niedawno pojawił się nowy producentów filamentów, który ma szansę zyskać w krótkim czasie olbrzymią popularność. Prusament, czyli filament produkowany przez Prusa Research powinien zadowolić najbardziej wymagających klientów.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Tanio nie jest, ale zapowiada się ciekawie. W przypadku Prusy nie ma co obawiać się jakości, jedynym problemem w ich przypadku może być chyba zbyt duże zainteresowanie filamentami i długi czas oczekiwania na realizację zamówienia (kto czekał na wysyłkę np. na MK3 ten wie o czym mówię) 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jak kilka miesięcy temu byłem na 99% nastawiony na kupno MK3, to "kolejka" na kilka miesięcy skutecznie mnie zniechęciła... Nie jestem fanem ich podejścia z samodzielnym drukowaniem części, moim zdaniem większą jakość i przede wszystkim tempo produkcji mogli by osiągnąć zlecając produkcję na wschodzie i inwestując w ludzi od kontroli jakości, no ale Prusa sam o sobie mówi, że jest typowym "control freak". Pozostaje czekać aż zainwestuje we wtryskarki, formy i inne takie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem ten proces drukowania ma "głębszy sens", co więcej - oni nie drukują części nawet na zapas, raczej drukują je tylko w takich ilościach, aby pokryć bieżące zapotrzebowanie na te elementy (widocznie wąskie gardło produkcji jest gdzie indziej). Nie chcą robić zapasów, bo dzięki temu mogą ciągle wprowadzać małe zmiany w projektach i ulepszenia, które szybciej trafią do klientów. Widać jednak pewne zmiany, bo jeśli dobrze pamiętam to w zestawie z MK3 uchwyty na szpulę filamentu dostałem już z wtryskarki, a nie wydrukowane (jak przy MK2S).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, szczawiosław napisał:

Ciekawe czy skoro mają własny filament, slicer i drukarkę to będą w stanie dostarczyć gotowe profile slicera aby nie trzeba było nic korygować, a druk wychodził bez zastrzeżeń.

Nie mam co do tego wątpliwości - w sumie wydaje się to w 100% naturalne w takim przypadku. Szczególnie biorąc pod uwagę to ile drukują u siebie... muszą mieć chyba dobrane już wszystkie parametry idealnie. Pewnie przy następnej aktualizacji oprogramowania coś się pojawi 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.