Skocz do zawartości

Air602 - nowa, bardzo tania alternatywa dla ESP?


Komentator

Pomocna odpowiedź

Air602 - nowa, bardzo tania alternatywa dla ESP?

Pojawił się kolejny układ, którego producent ma nadzieję zdobyć udziały w rynku, w którym od paru lat niepodzielnie rządzi Espressif ze swoimi modułami ESP. Moduł nazywa się Air602 i, podobnie jak ESP, został stworzony głównie z myślą o branży IoT.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

@Elvis, dziękuję za testy! Przekazałem Twoje wnioski do SeeedStudio, szczególnie ten o Keilu. Z tego co wiem wiadomość została przekazana już do developerów - wezmą to pod uwagę. Napisałem im również, że cały czas jest za mało dokumentacji w języku angielskim. Dostałem odpowiedź, że będą działać w tym kierunku. Warto śledzić ich Wiki, bo z czasem pojawi się tam więcej materiałów: http://wiki.seeedstudio.com/Air602_WiFi_Development_Board/

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem powinni zacząć od tego "nieoficjalnego" SDK - tamten kod działa, ale nie jestem pewien, czy w pełni wspierałby Air602, czy jest przeznaczony ogólnie na W600. W każdym razie udało mi się uruchomić miganie diodą i to był dobry początek. Co więcej do programowania płytki nie trzeba używać wtedy tego strasznego interfejsu GUI po chińsku...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nabyłem dwa moduły (Air602) - koszmar, nawet nie wiadomo jak się do tego zabrać.. 

Mając doświadczenie z Arduino tutaj odbiłem się od ściany, nie ma żadnych informacji na temat "programowania" tego ustrojstwa poza wychwalaniem poleceń AT+

Jest tragedia, nawet nie wiem czy kompilując te dziwactwa z folderu /Demo w gcc uzyskuję prawidłowy plik wynikowy i jak go wrzucić na moduł... nic nie wiadomo, pozostaje metoda dedukcji. Odradzam na tą chwilę zakupu, a ja sam poświecę kilka godzin na rozgryzienie tego badziewia i gdy tylko to się uda, zrobię jakiś poradnik krok po kroku 🙂 

Edytowano przez musznik
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@musznik, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
22 godziny temu, musznik napisał:

Mając doświadczenie z Arduino tutaj odbiłem się od ściany, nie ma żadnych informacji na temat "programowania" tego ustrojstwa poza wychwalaniem poleceń AT+

Dzięki za podzielenie się swoją opinią! Faktycznie wygląda na to, że ten moduł nie jest jeszcze gotowy w stopniu, który pozwalałby na używanie go przez osoby przyzwyczajone do Arduino. Nie można go jednak przekreślać, kiedyś nie było Arduino i ludzie też sobie radzili. Komunikacja z takimi modułami za pomocą komend AT to norma. Trzeba poczekać, aż producent lub jakaś grupa maniaków elektroniki usiądzie mocniej do tematu i stworzy biblioteki do Arduino - wtedy może być kolejny HIT ala ESP 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj już nie chodzi o nawyki w związku z Arduino bo sam jestem z epoki avr-gcc 🙂

Chodzi o braki w środowisku, problemy z jasno opisanym API, sposobach programowania, nawet opisy, które mówią o wsparciu Lua okazują się błędne...

image.thumb.png.a9934926fd9f06a522a26e886ba538e0.png
źródło: https://community.seeedstudio.com/[FAQ]jamesnewton-asked-about-Air602-WiFi-Development-Board-t-15254.html

SDK po mandaryńsku wcale nie pomaga (https://github.com/cmheia/w600_sdk_thingsturn), jedyna nadzieja w przykładach.. walczymy dalej.

Ps. niby jak uzyskać dostęp do GPIO/SDA używając AT+ ?

Edytowano przez musznik
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.