KursyPoradnikiInspirujące DIYForum

Air602 – nowa, bardzo tania alternatywa dla ESP?

Air602 – nowa, bardzo tania alternatywa dla ESP?

Pojawił się kolejny układ, którego producent ma nadzieję zdobyć udziały w rynku, w którym od paru lat niepodzielnie rządzi Espressif ze swoimi modułami ESP.

Moduł nazywa się Air602 i, podobnie jak ESP, został stworzony głównie z myślą o branży IoT.

Od początku ogromnego, komercyjnego sukcesu układów ESP firmy Espressif, coraz więcej wschodnich producentów elektroniki wypuszcza na rynek swoje wersje modułów o podobnej funkcjonalności. Podobnie jest z firmą WinnerMicro, której układ W600 zadebiutował w ofercie Seeed Studio.

Schemat blokowy układu W600

Schemat blokowy układu W600

W600 to mikrokontroler z rdzeniem Cortex-M3, 1 MB pamięci Flash, 128 KB + 160 KB pamięci RAM, sprzętowym wsparciem funkcji kryptograficznych, DMA, wbudowanym RTC i pełnym spektrum peryferiów, których można używać do komunikacji z innymi układami. W sieciowej komunikacji możemy korzystać z najpopularniejszych protokołów i usług: TCP/IP, UDP, ICMP, DHCP, DNS i HTTP.

Moduł Air602 i jego wyprowadzenia

Moduł Air602 i jego wyprowadzenia

Air602 wspiera wszystkie popularne standardy - 802.11 b/g/e/i/d/k/r/s/w/n, Wi-Fi WMM, WMM-PS, WPA/WPA2, WPS i Wi-Fi Direct, co powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników. Moduł działa w paśmie od 2,4 do 2,4835 GHz, czyli ze znacznym zapasem obsłuży wszystkie europejskie i amerykańskie kanały WiFi z oficjalnego rozkładu w paśmie 2,4 GHz.

Wymiary modułu Air602

Wymiary modułu Air602

Moduł można programować za pomocą komend AT, jest on także kompatybilny ze specjalnym językiem Luat, który łączy komendy AT z popularnym językiem skryptowym Lua. To, co fizycznie odróżnia go od np. ESP-01, to niemal 3-krotnie mniejsze wymiary (10 x 12 mm). Producent osiągnął jednak ten efekt głównie dzięki usunięciu z płytki wbudowanej anteny, pozostawiając jedynie pin do podpięcia anteny zewnętrznej.

Płytka rozwojowa za $2,90

Płytka rozwojowa za $2,90

Cena modułu to nieco ponad 7 zł ($1,90), ale już za 11 zł ($2,90) kupić można moduł w zestawie z płytką rozwojową, dzięki czemu nie trzeba martwić się o zasilanie, antenę i komunikację z PC za pośrednictwem USB. Jak myślicie, czy nowy moduł zagrozi pozycji lidera - ESP8266?

Źródło: [1]

Air602, ESP, ESP8266, Espressif, W600, WiFi, WinnerMicro

Trwa ładowanie komentarzy...