Skocz do zawartości

KITy robotów


Sabre

Czy jesteś zainteresowany kupnem tzw. KITu robota Waldka Światłoluba przy zakładanej cenie około 60zł?  

22 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Ponieważ wielu początkujących robotyków ma ogromne problemy ze skompletowaniem części do robota, chociażby Waldka Światłoluba, dobór fototranzystorów, rezystorów, mostka H, że powstał pomysł, aby stworzyć dla diodowiczów KITy na początek chociażby właśnie waldemara. Taki zestaw składałby się z gotowej wytrawionej płytki (wykonanej na zamówienie w firmie), 2 nieprzerobionych serw, mostka H, fototranzystorów, rezystorów, podstawki, koszyka na baterie. Jednym słowem wszystko to co jest potrzebne do złożenia robota. Gdyby się okazało, że ten pomysł by wypalił, przygotowalibyśmy inne KITy: linefollowera, czy chociażby jakiegoś minisumo. Chcę żebyście byli świadomi wyzwania jakie próbujemy podjąć i ewentualnych konsekwencji gdyby to nie wypaliło, stąd chciałbym abyście wypowiedzieli się w ankiecie i pod tym tematem co o tym sądzicie. Szacowany koszt np. Waldka Światłoluba to około 60zł (w dużej mierze cena zależy od wartości serw).

Chodzi również o to, aby później na bazie tych KITów zrobić coś w stylu kursów programowania ich, co byłoby bardzo pomocne w przypadku chociażby lfr'ów.

Link do komentarza
Share on other sites

Sama inicjatywa bardzo fajna i jako, ze sam ostatnio walczylem ze skladaniem czesci do greenbota to wiem jakim 'pain in the ass' potrafi byc. Popieram wiec jak najbardziej ale aspekt cenowy nie jest juz taki rozowy - 60zl za najprostrzego LF to moim zdaniem troche za duzo. Cos w granicach 40zl byloby do przelkniecia. Moze lepiej zamiast wytrawionej plytki konkretnie pod LF sprzedawac jakas mala uniwersalna + przewody? Zawsze to wieksza uniwersalnosc i nizsza cena.

Mozna pozniej calosc rozlozyc i plytki uzyc przy innym projekcie. Bo tak dostajemy w sumie zabawke do zlozenia za 60zl, z ktora nic wiecej wyczarowac sie nie da.

Link do komentarza
Share on other sites

No niestety, ponad 50% ceny zjadłyby 2 serwa. Płytka uniwersalna kosztuje w zasadzie prawie tyle samo w małym miasteczku co gotowa wykonana w firmie (około 10zł). Do tego mostek 6zł, 2 fototranzystory, jakaś drobnica i niestety mamy 60zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z doswiadczenia wiem rowniez, ze na poczatku problemem jest zlozenie calosci 'do kupy' - pojawiaja sie pytania gdzie przymocowac silniki, czy je przykrecic? A moze przykleic? Jakie kola dac i jak je polaczyc z serwami itp.

Sabre, Mysleliscie o tym przy kitach?

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz, ja widzę, że ludzie mają problem z kupnem fototranzystora, czy rezystora, bo kupują 3W-owe. Co do kół, to prościej jest założyć koła do serwa niż do zwykłego silniczka bez przekładni. W zasadzie możliwe jest zamówienie samych płytek do Waldka i pozostawienie zakupu pozostałych części osobie zainteresowanej. Narazie jest to tylko pomysł, ponieważ widzimy jakie są problemy i chcemy je jakoś rozwiązać.

Link do komentarza
Share on other sites

A mnie interesują same płytki wykonane profesjonalnie w firmie, co do napędów to ja rezygnuję ponieważ sam to wykonuję od podstaw, bądz też na profesjonalnych motoreduktorach. Generalnie pomysł znakomity i warto go rozwijać np. przez zamówienia kompletnych kitów lub poszczególnych elementów, co kto potrzebuje i z czym ma problem, bardziej elastycznie!

Link do komentarza
Share on other sites

Calka niezla opcja jest rowniez uwazam przygotowanie kilku wersji kitu - jak w sklepie AVT

Taki najbardziej kompletny - plytka, wszystkie czesci, zaprogramowany uC, naped itp

Podstawowy - plytka + czesci

I same plytki

Takie rozwiazanie to w sumie optimum

Link do komentarza
Share on other sites

To oczywiste że nie można mieć wszystkiego. Tu na tym Forum są ludzie którzy doskonale sobie radzą z mechaniką i elektroniką lub też tylko z mechaniką a z programami mają duży problem i do tej grupy ja się zaliczam, sella vie.....

Link do komentarza
Share on other sites

Skupmy się najpierw na waldku. Można było by zrobić limitowaną wersję (napoczątek, np. 10 takich kitów) ze wszystkim co potrzebne do budowy prostego robota - płytka, fototranzystory serwa etc. i poczekać jak to wszystko się rozwinie. Osobie kupującej pozostawić tylko aspekt sklecenia tego w całość. Sądzę, że kupując 20 serw wyjdzie taniej nawet jeśli chodzi o wysyłkę, więc to opłacalne dla obu stron.

Link do komentarza
Share on other sites

Żeby zrobić z góry 10 kompletów musielibyśmy mieć chętnych na nie z góry, żeby nie poszły pieniądze w błoto. To nie jest takie proste jak się wydaje. Istnieje też kolejna opcja, np dogadanie się z AVT, ale wtedy cena napewno wzrośnie. Kolejną opcją jest kit robota bardziej uniwersalnego, coś w stylu połączenia waldka, z minisumo, lfrem i może micromouse, ale wtedy cena za samą płytkę/płytki będzie dużo wyższa niż za coś tylko do Waldka.

Link do komentarza
Share on other sites

Sabre, Widzę że powracasz do pomysłu robra diodlika. Może to by było lepsze. Kompletny kurs robotyki + robot wielofunkcyjny budową niewypominający minisumo z możliwością rozbudowy. Z tego co wiem to jest taki jeden projekt nazywa się greenbot , Gdyby ulepszyć projekt i dodać kompletny opis co gdzie i jak + kurs np BASCOMA lub C. I mamy diodlika.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.