Skocz do zawartości

KITy robotów


Sabre

Czy jesteś zainteresowany kupnem tzw. KITu robota Waldka Światłoluba przy zakładanej cenie około 60zł?  

22 użytkowników zagłosowało

Wyniki głosowania są ukryte!

Ankieta jest już zamknięta!


Pomocna odpowiedź

Jeśli chodzi o rozwiązanie z ocieranie silnika o oś, to odradzam takie rozwiązanie. jest, tak ja już było napisane, że jest ciężko ustawić silnik, ale też wszystkie elementy, muszą mieć dobrą przyczepność. Dodatkowo wystarczy lekka nie równość i już opona się zdziera. Ale także, zatrzymanie robota (np. na ścianie), powoduje niszczenie się ogumienia. Dodatkowo na osiach zbiera się dożo brudu z podłoża po którym jeździ robot. A to nie wygląda za ładnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem to jest taki jeden projekt nazywa się greenbot , Gdyby ulepszyć projekt i dodać kompletny opis co gdzie i jak + kurs np BASCOMA lub C.

Na stronie autora projektu jest wstęp do programowania w BASCOMie i opisane jest wszystko, co trzeba, stylem raczej pod początkujących. Opis dokumentacji wydrukowano w piśmie, elementy do kupienia w sklepach (zazwyczaj dość tanie), płytki+uC też jest w handlu 😉 Także pełen serwis 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co wiem to jest taki jeden projekt nazywa się greenbot , Gdyby ulepszyć projekt i dodać kompletny opis co gdzie i jak + kurs np BASCOMA lub C.

Na stronie autora projektu jest wstęp do programowania w BASCOMie i opisane jest wszystko, co trzeba, stylem raczej pod początkujących. Opis dokumentacji wydrukowano w piśmie, elementy do kupienia w sklepach (zazwyczaj dość tanie), płytki+uC też jest w handlu 😉 Także pełen serwis 🙂

Dodam jeszcze, ze kontakt z samym autorem swietny i zyczliwy z niego czlowiek wiec jak moze to pomaga 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widzę, że większość z was nie zdaje sobie sprawy z kosztów zabawy w robotyka. W ankiecie zagłosowało 17 osób, a tylko kilka się wypowiada w tym temacie. Pomysł powstał aby rozruszać początkujących, dając im na tacy sprzęt plus później jakiś mały kurs jak ożywić tą martwą materię. Mam wrażenie, że ci co odpowiedzieli, że za drogo, sądzą, że chcemy ich naciągnąć na koszta, a rzeczywistość jest zupełnie inna. Wszystko byłoby sprzedawane po kosztach bez zysku dla diody.

Istnieje jeszcze inna możliwość, mianowicie taka, że jeśli znajdziemy sponsora na powiedzmy 10 płytek to rozdamy płytki do jakiegoś multibota ludziom, którzy już coś zaprezentowali na diodzie.

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co zauważyłem to większość osób które chcą zbudować pierwszego robota znajduje się w wieku 14/20 lat wiec wiek raczej nie zarobkowy. Może lepiej było by napisać porządny art ile kosztuje zabawa w robotyka lub jak zaoszczędzić na tym wymontowując części ze starych urządzeń. Ja zaczynając robotykę wiedziałem że nie będą to małe koszty. Zaczęło się na 300 zł a teraz suma wydatków ciągle rośnie.

Sadzę że najpierw przydało by się objaśnić (nowym) w co się pakują. Niech pogadają o kasie z rodzicami. Ja też sadziłem że na budowę robota starczy 20 zł ale się myliłem. Po prostu niektóre osoby boją się wydawać własne pieniądze. Wiem to po doświadczeniach z pierwszą pracą.

No ale można też jak już zaproponowałem skorzystać z pomysłu robota greenbot. Konstrukcja już od jakiegoś czasu sprzedawana w AVT wiec nie będzie problemu z szukaniem części. Robot jest wielozadaniowy wystarczy doczepić inne czujniki i budujemy nowego robota. Tylko główna platforma ta sama.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam pomysł, możesz zrobić tak że ten zestaw będzie podzielony na trzy części : napęd, płyta głowna i obudowa. Nie trzeba od razu tyle forsy wydawać. Można kupować po kawałku robota, i jeżeli się np. ma serwa lub własną obudowę (albo np. chce się kupić same serwa/obudowę) A idea słuszna, i ja kupiłbym ten zestaw 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Biorąc pod uwagę bardzo niskie zainteresowanie, mój pomysł upadł. Niewiedza nowicjuszy o kosztach zabawy w budowę robotów jest znikoma, większość była przekonana, że to za drogo.

Link do komentarza
Share on other sites

Może najlepszym artykułem jaki powinien zostać umieszczony to art dotyczący kosztów budowy robota i zakupu części łącznie z poświęconym na to czasem. Mówię tutaj ogólnie od waldka kończąc na heksapodach. Z podaniem kilku przykładów żeby nie było że to ściema.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm można by to robić częściowo tzn. każdy opisałby kawałek swojego projektu np. Ostatni hexobot, jakiś waldek i połączyć to w całość. Z chęcią mogę napisać kosztorys mojego mini sumo. Akurat mam większość w jednym pliku.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.