Skocz do zawartości

Śmigłą pracują nierówno


Waldemar

Pomocna odpowiedź

Siemanko,

Pytanie zapewne banalnie proste ale jestem serio zielony jeszcze :))

Buduje sobie drona na podstawie jakiegoś starego chińczyka i części kupionych w pewny sklepie internetowym na B.

Jednak mam problem podczas podłączania silników: (podłączam przez mostek l293d oczywście po dwa śmigła na jeden mostek). Po podłączeniu i zasileniu przez mój wspaniały Li-Po jedno śmigło kręci się jak opętane a drugie ledwo się rusza. Kiedy podłączam tą samą Varte co w kursie arduino I i zasilam z niej zarówno logike jak i silniki to obydwa śmigła kręcą się mniej więcej podobnie. Taki sam efekt przy zasilaniu samym USB.

Moje pytanie brzmi: co wpływa na to, że silniki w dwóch przypadkach kręcą się równo a przy Li-Po nie

(Li-Po 7,4V; Varta 9V)(Kiedy zasilam z Li-Po silniki to część logiczna jest zasilana z Varty)

Link do komentarza
Share on other sites

@Waldemar, witam na forum 😉 Widzę, że to Twoje pierwsze kroki na Forbocie, oto najważniejsze informacje na start:

  • Chcesz przywitać się z innymi członkami naszej społeczności? Skorzystaj z tematu powitania użytkowników.
  • Opis najciekawszych funkcji, które ułatwiają korzystanie z forum znajdziesz w temacie instrukcja korzystania z forum - co warto wiedzieć?
  • Poszczególne posty możesz oceniać (pozytywnie i negatywnie) za pomocą reakcji - ikona serca w prawym dolnym rogu każdej wiadomości.
Dnia 25.12.2018 o 16:01, Waldemar napisał:

Buduje sobie drona na podstawie jakiegoś starego chińczyka i części kupionych w pewny sklepie internetowym na B.

Jednak mam problem podczas podłączania silników: (podłączam przez mostek l293d oczywście po dwa śmigła na jeden mostek). Po podłączeniu i zasileniu przez mój wspaniały Li-Po jedno śmigło kręci się jak opętane a drugie ledwo się rusza. Kiedy podłączam tą samą Varte co w kursie arduino I i zasilam z niej zarówno logike jak i silniki to obydwa śmigła kręcą się mniej więcej podobnie. Taki sam efekt przy zasilaniu samym USB.

Pokaż co to za silniki, bo coś to podejrzane, że silniki do drona możesz zasilać z baterii 9V. Po pierwsze taka bateria nie nadaje się do zasilania takich silników (bo pobierają one za duży prąd). Po drugie 9V to dość dużo jak na takie silniki...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.