Skocz do zawartości

Zapisywanie danych z portu szeregowego do pliku


Jakub201830

Pomocna odpowiedź

No toś odpowiedział :-). Rozumiem, że chodzi Ci o to, że Arduino wysyła dane przez port szeregowy do np. PC. W tym przypadku masz kilka różnych problemów "programistycznych" do rozwiązania po stronie PC np.:

1. Obsługa portu szeregowego i odbiór danych.

2. Zapis odebranych danych w pliku o odpowiednim formacie.

Tak więc moim zdaniem bez "pośrednictwa zewnętrznego programu" (jak piszesz) to raczej się nie da. Sam system operacyjny danych odbieranych przez port szeregowy PC nigdzie nie zapisuje - potrzebny jest program, który możesz napisać samemu lub poszukać jakiegoś gotowca.

Edytowano przez Belferek
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Próbowałem dane zbierać prze program CoolTerm i wszystko byłoby spoko gdyby nie fakt, że przez port szeregowy wysyłam również odpowiednie komendy do Arduino i wtedy pojawia się problem bo albo wysyłam komendy albo zbieram dane przez CoolTerm. Dlatego chciałbym to zrobić już bez ingerencji żadnego innego programu. Chyba ze jest jakiś program, który nie zakłócałby wpisywania poleceń przez port szeregowy.

Link do komentarza
Share on other sites

No to nie możesz tych komend wysyłać w programie terminalowym? Przecież możesz włączyć wcześniej logowanie całej sesji do pliku tekstowego. Będą się tam zapisywać i dane z czujnika i to co piszesz na klawiaturze. Potem prosta edycja pliku i masz czyste dane. Stary HyperTerminal to umiał, PuTTy też umie, to przecież podstawowa funkcja takich programów. Nie musisz wychodzić z jednego by przenosić się do innego w celu wydania komend. Akurat monitor portu szeregowego w środowisku Arduino to jakaś porażka, po co tego w ogóle używasz?

Link do komentarza
Share on other sites

Poprzez wpisywanie odpowiednich komend do monitora portu szeregowego ustawiam wyjścia cyfrowe arduino w odpowiedni sposób aby sterować przełącznikiem analogowym. Mam nadzieję, że uda się to zrobić przez wspomniane programy. Dzięki za pomoc. 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Henrykk napisał:

Jestem nowy w ARDUINO i nie wiem, czy można na nim wyświetlić coś kolorowego jak w putty.

Niestety nie ma takiej możliwości.

2 godziny temu, Jakub201830 napisał:

Poprzez wpisywanie odpowiednich komend do monitora portu szeregowego ustawiam wyjścia cyfrowe arduino w odpowiedni sposób aby sterować przełącznikiem analogowym. Mam nadzieję, że uda się to zrobić przez wspomniane programy. Dzięki za pomoc. 

Sprawdź jeszcze ten artykuł, może RealTerm będzie dla Ciebie wygodniejszy: 4 alternatywy dla monitora portu szeregowego Arduino

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.