Skocz do zawartości

6502 jako mikrokontroler


atlantis86

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Gratuluję ciekawego projektu!

46 minut temu, atlantis86 napisał:

Albo innymi słowy - byłem ciekaw co by było, gdyby Arduino powstało trzydzieści lat temu.

Czyli dałoby się 😎

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
46 minut temu, Gieneq napisał:

Gratuluję ciekawego projektu!

Dziękuję. 🙂

Cytat

Czyli dałoby się 😎

Już się nad tym zastanawiałem i pewnie dałoby się bardziej. To znaczy gdyby EPROM-y zastąpić równoległymi EEPROM-ami i napisać jakiś bootloader, to teoretyczne wsad można by ładować przez RS232. Oczywiście wówczas UART musiałbym znaleźć na płytce trochę miejsca dla odpowiedniego kontrolera i konwertera poziomów. Stwierdziłem jednak, że to gra niewarta świeczki, bo i tak nie osiągnąłbym dostatecznego podobieństwa do współczesnego Arduino, o kompatybilności programowej nawet nie wspominając. Powód jest prosty - nie dosyć, że pakiet cc65 nie posiada kompilatora C++, to jeszcze pisząc w czystym C trzeba się liczyć z paroma kompromisami.

Pozostaję więc przy klasycznej metodzie programowania EPROM-ów.

Edytowano przez atlantis86
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A po co to komu? 😉

Może się mylę, ale małe procesory są fajne bo mają mały pobór energii. Ile twój komputer będzie działał na jednym paluszku? A może na panelu słonecznym?

Zastanawiam się nad takim tamagotchi. Ale to wielkie, chcesz zrobić komputer. W sumie pomysł od czapy więc mi się podoba, ale ten procek nie ma MMU więc będzie mógł miec jeden program na raz.  Zostaje zatem albo terminal, zegar czy wlasnie tamagotchi.

Albo jakieś urzadzenie. Może jakis wyświetlacz? Taki mechaniczny albo magnetyczny. Spokojnie by sie nadawał. A moze programowany SDR?

Edytowano przez Treker
Poprawiłem formatowanie.
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.