Skocz do zawartości

Nauka programowania Arduino


Karliko

Pomocna odpowiedź

Hej, chciałbym się nauczyć programować arduino i mam pytanie. Jak się do tego najlepiej zabrać, oglądać kursy nauki języka C, C++ czy jakiegoś innego? Mam też jeszcze pytanie czy jest jakaś gdzieś baza komend do arduino z wytłumaczeniem co robią ale po polsku.

Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, Karliko napisał:

Hej, chciałbym się nauczyć programować arduino i mam pytanie. Jak się do tego najlepiej zabrać, oglądać kursy nauki języka C, C++ czy jakiegoś innego?

Możesz zająć się kursami podstaw C/C++, jednak najlepiej zacząć po prostu od  prostej nauki bezpośrednio na Arduino. Widziałeś np. nasz kurs? Nie trzeba mieć doświadczenia z programowaniem, aby zacząć zabawę z Arduino » Kurs podstaw Arduino – #0 – spis treści, wstęp.

Jak będzie trzeba to później wrócisz sobie do nauki C/C++, aby poznać dokładnie ten język, ale na początku nie jest to konieczne 🙂

16 minut temu, Karliko napisał:

Mam też jeszcze pytanie czy jest jakaś gdzieś baza komend do arduino z wytłumaczeniem co robią ale po polsku.

Raczej nie ma nic takiego, polecam jedynie książki lub wspomniany już kurs.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie korzystałem z kursu ale jakoś utknąłem w połowie bo miałem problemy z moimi programami bo nie chciały działać. Przez kurs c/c++ chciałem bardziej poznać logikę bo myślę prze przez nią mam błędy w kodzie i właśnie nie wiedziałem na który język się bardziej nastawić 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dnia 2.02.2019 o 21:47, Karliko napisał:

Właśnie korzystałem z kursu ale jakoś utknąłem w połowie bo miałem problemy z moimi programami bo nie chciały działać. Przez kurs c/c++ chciałem bardziej poznać logikę bo myślę prze przez nią mam błędy w kodzie i właśnie nie wiedziałem na który język się bardziej nastawić 

Oba języki są dobre, ale moim zdaniem możesz zacząć od https://helion.pl/ksiazki/jezyk-ansi-c-programowanie-wydanie-ii-brian-w-kernighan-dennis-m-ritchie,jansic.htm#format/d . Do poznania logiki mogą być książki z matematyki [logiki - która jest działem matematyki] . Natomiast oglądanie kursów jest bardzo złym pomysłem.

Co do twojego utknięcia -[stanąłeś na wyświetlaczu LCD?]. Możliwe, że skopiował Ci się na końcu jakiś śmieć [niewidoczny gołym okiem] Spróbuj stworzyć nowy szkic i jeszcze raz skopiować a jeszcze lepiej wpisać program ręcznie. Możesz znaleźć i otworzyć program przykładowy [dostarczony z twoim IDE] wykorzystujący  LCD. Możesz zainstalować inne IDE lub użyć [używać] IDE on line [Arduino Web Editor]: https://create.arduino.cc

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 2.02.2019 o 21:47, Karliko napisał:

Właśnie korzystałem z kursu ale jakoś utknąłem w połowie bo miałem problemy z moimi programami bo nie chciały działać.

Jeśli masz jakieś problemy to pytaj w komentarzach do kursu będziemy pomagać. Na tym poziomie raczej żadne książki o samym programowaniu wiele nie pomogą (możesz się tylko przerazić ilością materiału). Musisz robić jakieś proste błędy, które da się łatwo wyłapać 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dobrze, to jeszcze raz spróbuję podejść do tego momentu gdzie utknąłem i jak dłużej mi to zejdzie to zapytam na forum. Była to ta gra z wpisaniem poprawnej wartości rezystancji, 4 cześć kursu. Strasznie się zniechęciłem bo wgl nie wiedziałem o istnieniu tabeli kodów ASCII i długo mi zajęło jej odkrycie ale w końcu po wywoływaniu tego co wpisałem stała się jasność. Dziękuję wszystkim za rady!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.