Skocz do zawartości

Arduino czy Raspberry Pi


ekimek

Pomocna odpowiedź

Witam Was wszystkich!

Od dawna zastanawiam się nad wyborem mojej pierwszej płytki i średnio co 5 dni zmieniam zdanie (bo może raspberry… albo nie... arduino bo coś 🙂 )więc już stwierdziłem, że muszę zapytać. Będzie to moja pierwsza płytka i chciałbym zastosować ją (najpierw do nauki oczywiście) do otwieranie/zamykanie rolet, sterowanie oświetleniem, namiastka alarmu i stacji pogodowej. Do większości odbiorników będę miał dostęp przewodowy ale może się zdarzyć że będę musiał posłużyć się wi-fi. Chciałbym w przyszłości sterować tym wszystkim przez wi-fi z telefonu/tabletu. 

Proszę, pomóżcie bo im więcej czytam tym mniej wiem.

Aha, chciałbym kupić gotowy zestaw plus ewentualnie dokupić jakieś czujniki żeby jak najwięcej ćwiczyć.

PS. Właśnie zobaczyłem na botlandzie, że jakaś nowa malina jest dostępna. Czy to nowszy model niż ten w zestawie do kursów?

Pozdrawiam i proszę o życzliwość.

Link do komentarza
Share on other sites

Twoje projekty wcale nie są banalne (diabeł tkwi w szczegółach). Na pierwszy raz to poczytaj o możliwościach tych platform (to 2 różne światy), zastanów się czy platforma spełni Twoje założenia projektowe itd. Ja bym proponował na początek zapomnieć o rozbudowanych projektach i wybrałbym Arduino z kursami FORBOTA. Raspberry zawsze zdążysz kupić, a oprogramować Pi jest dużo trudniej.

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ekimek na początku polecałbym lekturę tego artykułu, powinien trochę pomóc: Raspberry Pi czy Arduino – którą platformę wybrać? Jeśli chcesz  zająć się "programowaniem elektroniki" to szybciej efekty uzyskasz przy Arduino. Zresztą szczerze mówiąc... niezależnie od tego co wybierzesz to kiedyś i tak sięgniesz po drugą platformę, bo to nie są zamienniki. Optymalna wydaje się kolejność: podstawy elektroniki > Arduino > Raspberry Pi 🙂

1 godzinę temu, ekimek napisał:

Właśnie zobaczyłem na botlandzie, że jakaś nowa malina jest dostępna. Czy to nowszy model niż ten w zestawie do kursów?

Zapewne chodzi Ci o model A. Jest to "słabsza" wersja RPi, na ten moment najmocniejszą i najpopularniejszą wersją jest Raspberry Pi model 3B+ i z tej wersji właśnie korzystamy w kursie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.