Skocz do zawartości

Program dobierający rezystor ;)


Mihau

Pomocna odpowiedź

Witam!

Chciałem się podzielić owocem moich ćwiczeń programistycznych.

Jest to program dobierający rezystor dla diody, bardzo prosty, napisany głównie na potrzeby ćwiczeń.

No ale może komuś się przyda 🙂

Jest to pierwsza wersja programu, w przyszłości mam nadzieję ją rozbudowywać w miarę postępów w nauce.

rezystor.rar

Link do komentarza
Share on other sites

Za chęci duży plus ale rzadko kto w dzisiejszych czasach używa konsoli. Zwłaszcza dla tak prostego programu. Wystarczyło by troszeczkę więcej zaangażowania i powstałby program okienkowy.

Jeżeli będą chętni na jego użytkowanie, mogę coś napisać

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jak już mówiłem, to są praktycznie tylko ćwiczenia, a jest to mój pierwszy program, który można jakoś pożytecznie wykorzystać(poprzednie - Hello world, liczby pierwsze, tabliczka mnożenia itp.)

Niestety w książce z której korzystam nie ma nic odnośnie okienek, a jak tylko stosowne umiejętności posiądę to z pewnością program przerobię 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Aha to ja źle zrozumiałem twój tekst. Polecam ci nadal próbować z programowaniem pod windows jednak już uprzedzam że gdy już wyczerpiesz wszystkie możliwości okienkowych programów będziesz miał spore problemy aby znaleźć jakiś kurs w kienkowych aplikacji. Ja na przykład zrobiłem sobie roczną przerwę zanim zaczołem dalej się uczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdopodobnie używasz dev-c++, jeśli chcesz przejść na okienki to polecam turbo c++, nie doś że jest darmowy, to jeszcze licencja zezwala na wykorzystanie komercyjne tego oprogramowania. Na nim powstał mój symulator robotów.

Link do komentarza
Share on other sites

Turbo C++ jest już bardzo stare. Pewnie mowa o "nowych" dodatkach do C++, w rodzaju template-y. Możliwe że turbo nie będzie wszystkiego realizować, więc jeśli chcesz używać bibliotek w rodzaju Boost lepiej wybierz jakiś "współczesny" kompilator.

Wbrew pozorom wspomniany dev-c++ jest o wiele nowocześniejszy i zgodniejszy ze standardem niż turbo c++ (bazuje w końcu na gcc).

Ja radziłbym pomyśleć o pobraniu darmowej wersji Visual Studio: http://www.microsoft.com/express/product/default.aspx

Natomiast do co nauki C++ to nie wiem, czy warto. Język w tej chwili popularny, ale już ustępuje miejsca nowocześniejszym. Jeśli chcesz programować niskopoziomowo to C jest lepsze niż C++, a jeśli okienka to C#.

[ Dodano: 20 Paź 09 06:39 ]

Przy okazji mała uwaga do programu:

			   cout<<"\n Podaj napiecie w Voltach: ";
              cin>>napiecie;
            }while(napiecie == 0);
		napiecie = napiecie * 10;

Nie można podawać napięcia z ułamkami, czyli np 1.7V. Program przyjmuje tylko liczby całkowite, więc funkcja raczej źle działa.

Link do komentarza
Share on other sites

O racja, sory moje niedopatrzenie - to miało być zmienione, taka wersja była na czas testów, ale potem o tym zapomniałem. Zaraz się ty zajmę 😉

[ Dodano: 20 Paź 09 07:13 ]

Już poprawione.

Zmieniłem typ int na float i w tej wersji jest dokładność do jednego miejsca po przecinku 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Co do Visual studio to używałem ale wersji expres czy jakoś tak. Dało się tam tylko konsolowe aplikacje robić, natomiast bardzo spodobał mi się ten program. Czytałem że dla studentów jest możliwość darmowego pobranie Visual studio czy ktoś ma może możliwości załatwienia czegoś takiego ponieważ jestem w technikum i mi się nie należy.

I jeszcze jedno pytanie, czy C# różni się dożo od C++ czy można się przestawić.

Link do komentarza
Share on other sites

W wersji express jest możliwość tworzenia aplikacji okienkowych, jedyne co jest ograniczone to kreatory do baz danych. Co prawda można pisać programy pracujące na bazach, ale ręcznie trzeba kod klepać.

C# ma składnię bardzo podobną do C++, ale dużo łatwiej/szybciej się programuje.

Główne zalety jak dla mnie to brak problemów z zarządzaniem pamięcią (tzw. śmieciarka), graficzne tworzenie interfejsu i wreszcie baaardzo dobre biblioteki (.Net to kawał dobrej roboty ze strony M$).

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chcesz legalną wersję, a Twoja uczelnia/szkoła nie podpisała umowy z Mikromiękkim, to nie tędy droga, niestety. Choć oczywiście możesz spróbować pogadać z kimś zarejestrowanym (może znajomy na technicznej uczelni?), a kto tego nie używa (ja niestety odstąpić nie mogę bo korzystam 🙂)

No i zainteresuj się stroną MSDN Academic Alliance: http://www.e-academy.com/IT_MSDNAA_main.cfm

Może pogadaj z władzami przedstaw ten bardzo pożyteczny projekt..

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.