Skocz do zawartości

Płytka PCB do sprawdzenia


coollerus

Pomocna odpowiedź

Czy mógłby mi ktoś sprawdzić płytkę di LF, którą wykonałem? Bedę bardzo wdzięczny.

To jest schemat:

Ja do niego dodałem jeszcze 2 czujniki, 2 kondensatory i dławik.

A to PCB:

Bardzo dziękuję.

A, i nogi z uC do L293D trochę pomieszałem, żeby nie trzeba było tyle zwór.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Od takich pytań jest specjalny dział. Przeniosłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Schemat jest ok. Jeśli chodzi o PCB, to widzę, że nie wrzuciłeś schematu zasilania - stabilizatora z kolegami. Nie wiem co to za jeden, ale coś dużo elektrolitów. Filtrowanie masz zgodnie z notą katalogową? Poza tym, to jeśli program, którego użyłeś, nie wywalił Ci błędu zgodności PCB ze schematem (netlistą), to równie powinno być ok (w czym tak właściwie robiłeś projekt PCB? Na pierwszy rzut oka Eagle, ale mam wątpliwości).

Link do komentarza
Share on other sites

Unikaj kątów prostych przy zakrętach, lepiej zrobić kawałek ścieżki pod kątem 45 stopni. Ścieżki od zasilania daj grubsze. Do resetu ATmegi podepnij przez diodę Schottky'ego układ RC, bo inaczej może być problem z resetem przy odpiętym programatorze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1. Dłuższej zwory możesz uniknąć jeśli poprowadzisz ścieżkę do niej dołączoną między nóżkami układu E$1. Będzie troszkę pokręcona, ale widzę, że w innych miejscach tak prowadzisz ścieżki, więc ta to chyba nie problem 😉

2. Ścieżka koło tego okrągłego czegoś o symbolu E$24 niepotrzebnie biegnie tak blisko drugiej nóżki układu. Przesuń ją w dół.

3. No i popatrz na pin1 elementu E$8 i pin1 E$24, usuń to okrężne połączenie.

4. Ścieżka przy 15 pinie atmegi też prosi, żeby ją przesunąć, a za nią i ścieżkę 16, żeby nie czuła się samotna.

5. Na koniec mógłbyś jeszcze pogrubić ścieżki, zostawić wąskie tylko tam gdzie przechodzą między nóżkami scalaków 😉

6. Narazie to chyba tyle, wyślij skrina jak skończysz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.