Skocz do zawartości

Korzystanie z archiwów typu tgz


deshipu

Pomocna odpowiedź

Nie widzę związku w kwestii systemu używanego na RPi, a tym na jakim systemie czytelnicy odwiedzają Forbota. Najważniejsze jest to, aby ewentualne załączniki można było wygodnie podejrzeć na komputerze podczas czytania Forbota. Korzystanie z archiwów zip nie powinno stanowić problemu dla nikogo, niezależnie od systemu. Posty wydzieliłem, aby nie robić zamieszania w temacie dotyczący DIY. Czekam na głosy od osób, dla których korzystanie z archiwów zip jest problemem i podczas normalnej pracy na PC preferują tgz.

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Treker napisał:

Najważniejsze jest to, aby ewentualne załączniki można było wygodnie podejrzeć na komputerze podczas czytania Forbota

Wiesz, zgodziłbym się z Tobą gdyby nie dwa drobiazgi:

Po pierwsze - najważniejsze jest aby załącznik zawierał wszystko co jest potrzebne do jego dalszego używania - a więc w wielu przypadkach również metadane (np. prawa dostępu) - których w pliku zip po prostu nie ma. Weź pod uwagę to, że plik zip nie jest odpowiednikiem pliku tar i pochodnych (tgz itd.) i tym samym nie masz prawa twierdzić że to żadna różnica i nie powinno sprawiać kłopotów używanie zipa zamiast tara.

6 godzin temu, Treker napisał:

Nie widzę związku w kwestii systemu używanego na RPi, a tym na jakim systemie czytelnicy odwiedzają Forbota.

Po drugie: wyobraź sobie że ja też. Drobiazg: pliki które zamieściłem nie były przeznaczone do oglądania na Windowsie (zauważ: zawartość głównego pliku to były wyłącznie pliki deb, a te do oglądania na Windowsach niespecjalnie się nadają), ale do rozpakowania i zainstalowania na malince. Czytelnik może sobie czytać artykuły nawet na Symbianie - ważne aby mógł ściągnąć załącznik i użyć go zgodnie z przeznaczeniem. Do oglądania czytelnik miał film i zdjęcia.

Poza tym... nie wiem jak tam u Was, ale u nas w świecie Open Source jeśli otrzymuje się zgłoszenie błędu to się go poprawia (albo w ostateczności zamiata pod dywan udając że się nic nie stało) a nie próbuje całemu światu udowodnić że to nie błąd tylko ficzer 😉

A jeśli czekasz wyłącznie na głosy ludzi którzy mają problemy z zipami to już masz jeden (mój). Wyjaśniłem dlaczego.

 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

22 godziny temu, ethanak napisał:

najważniejsze jest aby załącznik zawierał wszystko co jest potrzebne do jego dalszego używania - a więc w wielu przypadkach również metadane (np. prawa dostępu) - których w pliku zip po prostu nie ma.

Wystarczyłoby od razu napisać jakiś konkret (jak wyżej) i byłoby od razu po sprawie. Dodałem możliwość wgrywania gz (czyli również tar.gz) oraz tgz. Czy teraz jest dobrze? 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli można wrzucać pliki tego typu to musi być dobrze (uprzedzam kolejne pretensje:  wystarczy gzip, co prawda ostatnio istnieje moda na bzip2/7z ale bez tego spokojnie można się obejść, gzip i tar są w każdym unixopodobnym systemie na dzień dobry i tego się trzymajmy).

A czy to działa... jutro pewnie wrzucę poprawkę do Kedrigerna (jakiś durny babol mi się zalągł, co prawda całe ustrojstwo działa ale spaprany jest help w głównym serwerze), to sprawdzę jak jest naprawdę 🙂

Dziękuję!

A tak przy okazji i trochę OT: czy raspbian w wersji lite zawiera unzipa? Bardziej z ciekawości pytam - szczerze mówiąc zawsze instaluję mc (a ten unzipa ciągnie za sobą) a na kolejną malinkę przyjdzie czas gdzieś w połowie miesiąca...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

O ile pamiętam to tak jest cały czas jeśli chodzi o sytuację prawną (to samo z unrarem), ale raspbian zawiera elementy non-free dlatego pytam. Bo unrara na 100% nie ma i mc nie ma go w zależnościach.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.