Skocz do zawartości

Kierownica PC - wersja 2


Krzysiek97

Pomocna odpowiedź

Dnia 23.01.2020 o 11:20, mastibdg napisał:

Wybrałeś dobry port i płytkę w Xloader? Też miałem z tym problemy, z tego co pamiętam to chyba po wciśnięciu reset na płytce Arduino trzeba w programie szybko zmienić port na inny który się pojawi. Własnie miałem problemy z resetem i portem ale nie pamiętam dokładnie. Może coś ze sterownikami? 

 

Dnia 24.01.2020 o 11:10, Cisuu napisał:

Już problem prawdopodobnie rozwiązany, okazało się że muszę kupić programator i wgrać bootloader.

 

Na pewno hm? wciśnij RESET 2x i obserwuj 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 13.05.2019 o 23:51, Krzysiek97 napisał:

Dzięki temu że kierownica miała już przekładnie i ogólnie jest prosta w budowie , bardzo łatwo i tanio można ją przerobić tak aby miala kąt skrętu taki jak ustawimy sobie w programie np 720*,900* i Force Feedback do tego kąta obrotu.

Krzysiek97 - zrobiłeś to zdalnie za pomocą EMC PROJECT?

Link do komentarza
Share on other sites

19 godzin temu, pfr napisał:

Krzysiek97 - zrobiłeś to zdalnie za pomocą EMC PROJECT?

Chodzi raczej o to, że została fizycznie zdjęta blokada kierownicy ze 180* na dowolny zakres, a w samym programie można ustawić 720*, 900* itd. Sam tak zrobiłem, ale z innym modelem i dzięki FFB nie da się przekręcić kierownicy za mocno.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, powiedz mi czy dzięki zakupie kierownicy używanej można ominąć użycie sterownika silnika DC? To dosyć droga część i zastanawia mnie czy można to zrobić taniej...

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, czy enkoder musi być konkretnie z drukarki canon ip2700 ? Ponieważ mam enkoder z innej drukarki wszystko jest dobrze podpięte, przewody są okej, oprogramowanie jest wgrane lecz przy kalibracji kierownica nie działa. Byłbym wdzięczny za pomoc ponieważ jestem mega początkującym "elektronikiem" Pozdrawiam 

Link do komentarza
Share on other sites

22 godziny temu, kubaskubas4 napisał:

@KsaweryM przy enkoderach z drukarki musisz dobrze kombinować aby zczytywało te kreski z tarczy. Ja miałem już tego dosyć i kupiłem enkoder inkremenrtalny (budową przypomina silniczek, montuje się go na końcu ośki kierownicy lub na jakiś zębatkach). Sprawdz też czy napewno dobrze jest podłączony i jeśli korzystasz z emclite to czy w odpowiednie piny

Z góry dziękuję za odpowiedź. Problem rozwiązałem lecz na moment, ponieważ wszystko zaczęło działać lecz przy obracaniu kierownicy w prawa i lewa stronę program emclite czytał ruch tylko w jedną , zacząłem znowu coś kombinować i znów emclite nie wykrywa żadnych ruchów. Chyba odpuszczę i zrobię tak jak ty to opisałeś , mógłbyś podać konkretny model enkodera jaki ty użyłeś ? Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, czy mógłby ktoś bardziej wyjaśnić jak zrobić ten forcefeedback ? ponieważ zakupiłem sterownik silników bts podłączyłem wszystko jak należy a kierownica kręci się w jedną stronę, tak jakby forcefeedback obsługiwał jedną stronę, silnik jest jeden i orginalny z kierownicy którą przerabiałem. Od razu dodam że używam EMC lite. Z góry dzięki za pomoc !

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.