Skocz do zawartości

Sterownik do paska LED z Raspberry Pi


DaronFox

Pomocna odpowiedź

Cześć! Na początek powiem, że nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział, za co przepraszam.

Do rzeczy: napisałem sterownik pod pasek led WS2811 (KLIK). Potrzebowałem by raspberry podłączone do paska led i przekaźnika mogło włączać lub wyłączać pasek oraz zapalać na wybrany kolor za pomocą requestów http. Można też otrzymać stan czy pasek jest włączony i jaki kolor mamy zapalony. Jeśli ktoś by chciał użyć wystarczy uzupełnić w kodzie parametry opisane w README. Działa też pluginem dla pasków led z homebridge. Wszelki feedback, nawet ten negatywny - mile widziany 🙂 

https://github.com/damianchoc/led_api

Link do komentarza
Share on other sites

4 minuty temu, ethanak napisał:

Przy I2S chyba wszystko się z tym gryzie (a przynajmniej wszystko co używa timerów).

Z HDMI nie próbowałem, używam JACK i trzeba wyłączyć. Jedyna opcja to wykorzystanie do WS SPI lub UART ale takiego drivera nie znalazłem. RPi ma mocny CPU, niby dużo RAM ale wąskim gardłem jest skąpa liczba interfejsów. W praktyce trzeba rozbudowywać RPi przez USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

13 minut temu, ethanak napisał:

Przypominam, że z uartami w rpi też nie jest szczególnie wesoło...  

Niewesoło pod jakim względem? Używania przez konsolę?

Kiedyś bawiłem się FriendlyARM Mini2440 Board + LCD 3,5'. Cena nie zachęca ale UARTów ma chyba 6, kilka SPI i I2C. FriendlyARM NanoPC T2 bardzie można porównywać do RPi, ale cena nadal niezbyt atrakcyjna.

Edytowano przez InspektorGadzet
Link do komentarza
Share on other sites

niewesoło z ilością. Miałem NanoPi, teoretycznie fajna rzecz, w praktyce brak porządnego systemu eliminuje możliwość jakichś sensownych zastosowań.

Nowy RPi jest już lepszy pod tym względem (podobno, nie próbowałem) ale w moim przypadku (Zero W) trzeba się mocno nakombinować i wspomagać dodatkowymi urządzeniami.

Link do komentarza
Share on other sites

46 minut temu, ethanak napisał:

Nowy RPi jest już lepszy pod tym względem (podobno, nie próbowałem) ale w moim przypadku (Zero W) trzeba się mocno nakombinować i wspomagać dodatkowymi urządzeniami.

Mam takie same doświadczenia. RPi i podobne (Orange) są przereklamowane/niedopracowane. Nie wiem jaki problem dać np 4 UART, 4 SPI? Tak to mamy Ferrari i wąska drogę w postaci  USB, bo na popularnych rozwiązaniach (USB w mikrokontrolerze, mostki np FTDI) kilka Mb/s to max.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, InspektorGadzet napisał:

Nie wiem jaki problem dać np 4 UART, 4 SPI?

Bo procesory w nich nie są projektowane z myślą o SBC. SoC siedzący w RPi, przynajmniej w tych starszych to był układ zaprojektowany z myślą o dekoderach DVBT stąd jego architektura, jest to defacto GPU który ma moduł w postaci CPU.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.