Skocz do zawartości

Uruchomienie wyświetlacza tft SPI na arduino


Rak_Rakoski

Pomocna odpowiedź

W danych na stronie sklepu jest link do githuba, a konkretniej do ILI9225.

Jeśli próbujesz podłączyć urządzemie I2C do szyny SPI to raczej mało prawdopodobne, żeby zadziałało.

Wodór to fajne paliwo do samochodów, ale założę się że żaden ze stojących na pobliskim parkingu na wodorze nie pojedxie.

Link do komentarza
Share on other sites

Wyświetlacz tft jest na magistralę spi

Cytat

Ten sterownik nie ma nawet trybu pracy I2C więc nie sugeruj się dziwnymi nazwami pinów.

przeczytaj wcześniejsze posty oraz jeszcze raz dokumentację na stronie sklepu chyba że producent lub sklep w kulki leci 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ostatnim razem gdy nie działało prosiłem o schemat, ew. zdjęcia i kod lub chociaż bibliotekę jakiej użyłeś. Wyszło, że użyłeś bilbioteki do innego drivera LCD: na pokładzie masz ILI9225 a u Ciebie była popularna Adafruit, ale dla ILI9341. Nie, to nie jest wszystko jedno. Dalej w odpowiedziach na pytania @ethanak piszesz jakieś niezrozumniałe rzeczy więc nie wiem czy załadowałeś tę dobrą, czy piszesz wciąż o instalacji jakiejś innej, czy podmieniłeś bibliotekę na poprawną czy nie? Jak teraz wygląda kod? Co wgrywasz? Czy możesz to wyprostować żebyśmy mówili o tym samym projekcie? Schemat wygląda na OK, jeżeli nie użyłeś metrowych drutów to powinno działać. Dlaczego wciąż przewija się tu duch I2C? ILI9225 tego nie umie. Producent tego wyświetlacza wyprowadził na złącze jedynie minimum niezbędnych sygnałów, z SPI tylko SCK i MOSI (nazwane tu SDA).Nie ma nawet MISO wymaganego do odczytu pixeli, ale to wystarczy do podstawowej pracy i rysowania wzorków.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dodam tylko, że to, że sklep Ci w opisie podaje jakiś driver ILI9225 to też na to patrz tak z przymrożeniem oka. Taki zamówili, tak sprzedają, a ja wiem, że na przestrzeni 2 lat zamówiłem kilka ekranów (interfejs równoległy z dotykiem, kolor 320x240) z Aliexpress sprzedawanych niby z tym samym chipem, a było ich tam 6 różnych, co objawiało się właśnie białym ekranem, brakiem sprzętowego przesuwania lub inwersją wybranego koloru. Wszystko z czasem było naprawiane przez twórcę biblioteki i na dziś wszystkie moje działają, aktualnie ta libka (KBV mcu friends coś tam) obsługuje już z kilkadziesiąt modeli, ale jak jest u Ciebie to albo sam dojdziesz, albo wyląduje w szufladzie jako "uszkodzony".

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Problem rozwiązany zła biblioteka. Wstyd się przyznać, ale nie wiem czemu nie zauważyłem różnicy w nazwie biblioteki ILI9341 ILI9225 😳🔫. Tft działa bez zarzutu. Dziękuję za pomoc.

Edytowano przez Rak_Rakoski
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.