Skocz do zawartości

Bezprzewodowe przesłanie danych z czujników


RaDev

Pomocna odpowiedź

Witam, jaki jest najlepszy sposób na przesłanie danych z czujnika (załóżmy temperatury, Dallas) do Arduino. Chciałbym bezprzewodowo wysłać dane z czujnika do Arduino żeby później przekazać je Raspberry Pi. Czy mógłby mi ktoś konkretnie wytłumaczyć jak mógłbym zrobić to z ESP8266, lub NRF24l01?

Edytowano przez RaDev
Link do komentarza
Share on other sites

To teraz wyjaśnij, po co tam Arduino i dlaczego nie możesz przekazać danych bezpośrednio do rpi.

Do ESP możesz podłaczyć sobie czujniki i będzie pchał dane po WiFi.

Radyjko do pracy potrzebuje czegoś w stylu Arduino podłączonego kabelkami do czujnika (piszę "coś w stylu" bo na upartego zrobisz to na ATtiny).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

@ethanak Mogę odpuścić Arduino, wychodziłem z założenia, że jeśli już je mam - to użyję. Jesteś mi w stanie powiedzieć na jakiej zasadzie RPi miałoby odebrać dane z WIFI? 

Na przykład taki Domoticz to po prostu widzi, tak? Jak zaprogramować wtedy ESP? (Chodzi mi o kod) 

 

Edytowano przez RaDev
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Masz może jakiś przykład? Mam napisany serwer w Node.js, więc wolałbym przy tym zostać.

Znasz może jakieś książki, które mogłyby mi pomóc?

Edytowano przez RaDev
Link do komentarza
Share on other sites

Nie mam, ale to nic nie zmienia. Serwer UDP to może być oddzielny program (może być Node.js, Python czy C, co wygodniej) zapisujący gdzieś otrzymane dane (jakiś MySQL albo po prostu pliki w /dev/shm), a Twój serwer niech to sobie stamtąd czyta i serwuje.

Link do komentarza
Share on other sites

Najprościej. Możesz założyć tablespace w /dev/shm (albo gdziekolwiek w tmpfs) i wtedy nie masz zapisu na karcie. Co prawda dane znikają po wyłączeniu, ale jak dobrze pokombinujesz to sobie z tym poradzisz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.