Skocz do zawartości

Sterowanie esp poprzez internet


kubawlodar

Pomocna odpowiedź

Przymierzam się do pierwszego projektu na esp32 z wykorzystaniem wifi.

Pomysł jest taki, aby poprzez aplikację w telefonie sterować oświetleniem i jego trybami, ale też prezentować dane takie jak np. temperatura.  Całość ma odbywać się przez internet.

Mój koncept to stworzenie zmiennych i manipulowanie ich wartościami : przez telefon zmiana zmiennej odpowiadającej za tryb animacji paska czy żarówek , a esp miałoby wysyłać zmienne dotyczące temperatury itp.

 Gdzie najlepiej byłoby przechowywać te zmienne?  Jak je odczytywać na esp i aplikacji?

Czytałem kilka poradników o mySQL jednak nie znalazłem nigdzie informacji o tym jak pobierać te zmienne na arduino.

 

Edytowano przez kubawlodar
Link do komentarza
Share on other sites

poszukaj sobie "arduino mysql connector" - umożliwia bezpośrednie operacje na zdalnej bazie z poziomu Arduino czy ESP. Tylko czy do przechowania paru zmiennych potrzebujesz serwera z relacyjną bazą danych? Ktoś kiedyś wymyślił coś takiego jak EEPROM...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Załóżmy, że mamy kod 

switch (tryb)
  {
  case 0:
    digitalWrite(11, HIGH);
    break;
  case 2:

    break;
  case 1:
    // włącz
    digitalWrite(11, LOW);
    break;
  default:
    //wyłącz
    break;
  }

i chcę zmieniać wartość zmiennej tryb poprzez telefon podłączony do internetu. Jak najlepiej to zrobić? 

Link do komentarza
Share on other sites

Może inaczej. 

Całość ma działać na zasadzie smart home, moim głównym problemem jest to gdzie trzymać dane, które byłyby wysyłane przez esp i telefon. Jak pobierać je na esp i wysyłać z esp?

Gdzie właściwie najlepiej by było je trzymać żeby również poprzez aplikację mógłbym zmieniać te zmienne?

Chciałbym sterować tym gdziekolwiek jestem.

Link do komentarza
Share on other sites

Brak danych.

Jak Twój ESP jest podłączony do sieci? Masz zewnętrzny adres (jeśli tak, to statyczny czy dynamiczny)? Będzie to podłączone do konkretnego routera (kwestia przekierowania portu) czy ma latać po dowolnych sieciach? Wspominasz coś mgliście o niekorzystaniu z sieci domowej... coś bliżej na ten temat?

Jak dojechać do Wrocławia?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.