Skocz do zawartości

Modyfikacje DIY do samochodu - HHO


Anonim

Pomocna odpowiedź

13 godzin temu, atMegaTona napisał:

Jeśli chodzi o sam wodór to problem jest natomiast z jego przechowywaniem

Właśnie zastanawiało mnie to... ciekawe, że jest wpis na Wikipedii o Przechowywaniu wodoru, choć tam zwraca się uwagę na niską gęstość, która narzuca większy zbiornik.

Link do komentarza
Share on other sites

W kwestii samej ekologii to w wyniku spalania wodoru z tlenem powstaje na powrót woda 🙂 biorąc więc pod uwagę uwagę dot. zasady zachowania energii pomijając straty na oporach silnika, to energia eksplozji/spalania wodoru z tlenem jest tą samą energią dostarczoną za pomocą prądu do elektrod. Na pierwszy rzut, oka coś tak nielogicznego jak podłączanie wody do prądu daje w rezultacie najbardziej energetyczne paliwo chemiczne jakie jest w przyrodzie dostępne a do tego sama metoda i konieczny do tego sprzęt jest zwyczajnie trywialny - to fascynujące!

Nie jestem przekonany co do oszczędności rzędu 30 -50% ale wiem na pewno, że te 10% spokojnie można osiągnąć przewlekając rurkę wylotową gazu przez filtr powietrza i to w zasadzie jedyna modyfikacja.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

6 godzin temu, Gieneq napisał:

Właśnie zastanawiało mnie to... ciekawe, że jest wpis na Wikipedii o Przechowywaniu wodoru, choć tam zwraca się uwagę na niską gęstość, która narzuca większy zbiornik.

Dodatkowy problem jest taki że cząsteczki wodoru są bardzo małe i wnikają w strukturę krystaliczną zbiornika. Przez to ucieka przez ścianki i powoduje mikropęknięcia w ściankach, przez co muszą być grubsze i przez to cięższe. O samym problemie motoryzacji opartej o wodór polecam ten filmik:

 

Edytowano przez Harnas
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Gieneq napisał:

Ten jegomość mnie uraczył 

"sama instalacja kosztuje 1200zł."

Hahaha.. dla kogoś kto o tym jak widać pojęcia bladego nie ma to być może nawet dobra cena 🙂

Zastanawia mnie też jeszcze po co mu ten filtr paliwa w tej skrzynce hahaha..  jeśli w tym gazie byłoby nawet coś zawieszone to zostałoby w elektrolicie albo na celach. Z elektrolizy uwalnia się czysty tlen i czysty wodór, ewentualne zanieczyszczenia to jakieś setne procenta.

Jak to taką furorę po wsiach robi to nic tylko zakładać objazdowy warsztat modyfikacji ciągników po 1,2k za usługę 😂

Poza tym do ciągnika to ten hydrolizer powinien być chyba jednak większy bo z tej popierdułeczki to nawet palnika by nie zrobił.

Link do komentarza
Share on other sites

Temat trochę za mną chodzi. Rozwalił mnie ten gość 😂 generator w słoikach po ogórkach i bezpiecznik wiszący w powietrzu. Nic tylko iść do piwnicy, wyjeść zawartość słoika i zarabiać miliony!

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.