Skocz do zawartości

Raspberry Pi 4 do wysyłania SMSów


henryxxl

Pomocna odpowiedź

Witam.

W ramach nauki chcę wykonać urządzenie które wysyła smsy, odbiera połączenia. modem chcę wykorzystać na usb lub coś na rs232. Jako konfigurację chcę zrobić stronę internatową coś jak w router (lokalnie) na której będę dodawał kontakty. Teraz zastanawiam się jak to ugryźć i z czego skorzystać, php i skrypty python? może koledzy mają jakiś pomysł?

Pozdrawiam 😉  

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

21 minut temu, ethanak napisał:

Owszem, znam i stosuję. Po prostu piszę skrypty w Pythonie.

Potwierdzasz więc, że logika podpowiada, aby zrobić szybko przez początkującego najlepiej połączyć PHP z czymś tam? Może być Pythonie, który osobiście nie podoba mi się (Bascom też mi się nie podoba ale są i wyznawcy tego języka), może być BASH, C, C++ może coś tam jeszcze jest (Java?).

Według mnie najprościej PHP + popularny ostatnio (co nie znaczy najlepszy) Python.

Link do komentarza
Share on other sites

Może aż tak się nie wypowiem w temacie bo mistrzem aplikacji webowych nie jestem, ale właśnie jako zlekka laik to mnie jednak urzekł Python i Django, może da się w tym zrealizować to co chciałby autor. 

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej pisać wszystko w jednym języku. Python nadaje się świetnie do skryptów/aplikacji webowych. PHP teoretycznie może być użyty do skryptów działających "poza webem" (typu "wyślij sms", "odbierz sms" itd.).

Problemem mogą być biblioteki. Wspomniany framework Django nadaje się do obu typów - przy czym w większości przypadków można użyć tych samych bibliotek.

Tu akurat Python wygrywa. Ale jeśli ktoś chce to i do PHP pewnie coś znajdzie - choćby taki ewenement, jak pgphp (tak, takie coś istnieje). Rzecz w tym, aby jeśli ktoś musi wynaleźć nowy rodzaj koła, musiał zrobić to tylko raz.

Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, ethanak napisał:

Najlepiej pisać wszystko w jednym języku

Proponuję Assembler.

 

4 minuty temu, ethanak napisał:

PHP teoretycznie może być użyty do skryptów działających "poza webem" (typu "wyślij sms", "odbierz sms" itd.).

Jak serwer jest Twój, bo u dostawców usług może być różnie.

 

5 minut temu, ethanak napisał:

Tu akurat Python wygrywa.

Zauważ, że większość przykładów na cokolwiek szybciej znajdzie w PHP niż w Python.

Początkującemu na AVR kiedyś doradziłbym Bascom, teraz Arduino oczywiście z długą listą, ze to tylko tymczasowo.

Jeśli zaś chodzi o temat autora, to jak program przeniesie "gdzieś tam" może być różnie. Im więcej w PHP tym lepiej dla niego. Prawa dostępu do zasobów (USB, COM, nawet partycja na dysku) mogą być problemem.

  • Nie zgadzam się! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli przeniesie "gdzieś" to po co mu dostęp do hardware?

Przede wszystkim: mówimy o własnym serwerze (nieważne, czy to RPi, czy jakiś wypasiony IBM). Jest adminem, może sobie zainstalować co chce, skonfigurować jak chce. Nie obowiązują go jakiekolwiek restrykcje dotyczące współdzielonych maszyn.

Druga sprawa: piszesz, że więcej można znaleźć na PHP, niż Pythona. A tu się nie zgodzę. Być może inaczej szukamy - może Ty nie potrafisz znaleźć pythonowego rozwiązania, być może ja nie potrafię znaleźć rozwiązania w PHP. Ale uwierz mi - nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem czegoś w Pythonie, a poszukiwania PHP kończyły się czasem fiaskiem.

Co do "imwięcejów w php co działają na współdzielonych serwerach" - ostatnie przepisywanie prostego skryptu w PHP bo na wersji 7.x curl nie działa prawidłowo do końca utwierdziło mnie w przekonaniu, że PHP nadaje się do zrobienia bloga nastolatki; wszystko bardziej skomplikowane wymaga jakiejś wiedzy tajemnej o różnicach między wersjami subminor i co działa na której.

Żeby nie być gołosłownym: pamiętasz może problemy z uruchomieniem OSCommerce na PHP 5? Do dziś nie rozumiem, co miało znaczyć $this=null - ale ta magiczna instrukcja zadziałała...

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A jak przekazać informację z jadłospisu w knajpie żonie żeby zrobiła takiego kotleta?

Jaki skrypt w PHP, jaki w Pythonie, po ciężką cholewę Ci tam drugi język?

Napisz co chcesz zrobić, a nie "jak" jeśli nie wiemy "co".

Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, henryxxl napisał:

Zacznijmy od php i python w jaki sposób zrobić przekazywanie informacji z php do skryptu python?

shell_exec() ale musisz nadać odpowiednie uprawnienia do zasobów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.