Skocz do zawartości

Zasilenie silnika krokowego za pomocą akumulatora


speecu

Pomocna odpowiedź

Witam, przychodzę z pytaniem, gdyż posiadam silnik krokowy bipolarny zasilany napięciem 10 V o poborze prądu 500 mA na cewkę i chciałbym go zasilić za pomocą akumulatora Li-Pol o napięciu nominalnym 11,1 V, pojemnoćsi 1800 mAh i prądzie rozładowania 30C (54A). Jak należy podpiąć, aby silnik działał poprawnie? Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Link do komentarza
Share on other sites

speecu poczytaj na stronie Botlandu opis tego modułu znajdziesz w nim: zasilanie od 8 - 35V, potencjometr do regulacji prądu silnika. Co tu odpowiadać przeczytaj artykuł i zwróć uwagę na akapit "Ograniczenie prądu". Tutaj natężenie prądu jest kluczowe.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Belferek dziękuje za informacje, szczerze mówiąc nie zauważyłem akapitów o "Ograniczeniu prądu" w specyfikacji tego sterownika 😄. Więc po przeczytaniu doszedłem do wniosku, że podłączenie tego akumulatora bezpośrednio do sterownika do zasilania silnika, który zostaje połączony z mikrokontrolerem i zaprogramowanie go powinno wystarczyć, aby silnik działał poprawnie, mam rację?

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że tak. Ja podobnie robiłem zasilając silnik większym napięciem niż nominalne, z innego zasilacza - ograniczałem prąd. Tutaj pytanie na ile sprawdzi się Li-Pol - nie mam doświadczenia, ale powinno być ok.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam taki problem bo Pakiet Li-Pol Redox posiada Gniazdo DEANS do połączenia, a w jaki sposób mógłbym jakąś przejściówką czy czymś takim podłączyć ten Li-Pol do płytki uniwersalnej do której wpiąłem sterownik wraz z silnikiem i mikrokontrolerem? 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.