Skocz do zawartości

Arduino Portenta - premiera płytki PRO dla przemysłu IoT


Komentator

Pomocna odpowiedź

Arduino Portenta - premiera płytki PRO dla przemysłu IoT

Arduino Portenta to nowa rodzina płytek, które dołączają do popularnego ekosystemu Arduino. Ta wydajna i energooszczędna platforma została przygotowana z myślą o przemyśle IoT. Programowanie w Arduino, MicroPythonie oraz JS, opcja podłączenia kamery i wyjście wideo. To tylko część z możliwości Arduino Portenta.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

@szafran witam na forum! Oj to raczej inny segment rynku, właściwie ciężko porównać obie platformy. Wyjście wideo i opcja kamery w przypadku Arduino Portenta to zupełnie co innego opcje niż te, które są znane z Raspberry Pi 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

@Treker też widzę to pewną konkurencję. Konkretnie w różnego rodzaju sterownikack czy wyświetlaczach. Jednyn z proponowanych, nawet tu na forum, zastosowań dla rpi4 było użycie w ramach wszelkiej maści ekranów informacyjnych. Nowe Arduino powinno sobie z tym poradzić. Nie wiem jak jest w tym przypadku ale DP w teorii pozwala na podłączenie kilku monitorów. Jako baza do budowy sterownika do klimatyzacji czy czegoś podobnego też powinien się nadać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

10 godzin temu, BlackJack napisał:

A mi się wydaje że twórcy ARDUINO, nie mając zbytnio pomysłu na rozwój ,zaczynają strzelać z coraz większych armat w nadziei że w coś trafią.

@BlackJack z informacji, które posiadam wynika, że jest to efekt realizacji konkretnego planu, który może nie był od razu oczywisty. Zarówno seria, MKR, jak i chmura Arduino miała przybliżyć ich w kierunku rozwiązań bardziej "Pro". Z tego samego powodu powstaje nowe IDE. Było wiele firm, które korzystały już z Arduino - zarówno na etapie prototypów, jak i na etapie finalnych produktów (nie wszyscy się tym jednak chwalą publicznie). Po prostu teraz nowa płytka pozwoliła na oficjalny start tego Arduino Pro, bo nareszcie jest jakiś sprzęt, który od samego początku do końca jest dedykowany dla rozwiązań przemysłowych. Zobaczymy co z tego wyjdzie, ale dla mnie ten news był niezwykle ciekawy, bo jest szansa, że to będzie coś przełomowego. Oczywiście Arduino nie zastąpi PLC, ani zaawansowanych systemów embedded, ale może stanie się jednym ze standardów, którego nie trzeba się "wstydzić" (bo teraz część firm zatajała informacja o używaniu Arduino, aby nie wylała się fala krytyki od "ekspertów") 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Jak już pisałem mi wydaje się że to Arduino może z powodzeniem zastąpić dotychczasowe rozwiązania w kioskach, kasach samoobsługowych czy interfejsach. Most na wyświetlenie obrazków i sterowanie drukarka fiskalną ma wystarczająco. Z zalet to brak Windowsa i jego powolny rozruch i niepotrzebna złożoność.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, BlackJack napisał:

Hm..zobaczymy co z tego wyjdzie? Ale ostatnio wyczytałem w EDW że zaprzestano produkcji ARDUINO ZERO? Orientuje się ktoś czy to prawda, że porzucono ta platformę.

Bardzo możliwe, z tym że teraz jest też MKR Zero, ta sama płytka tylko w innych wymiarach.

Edytowano przez zook
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.