Skocz do zawartości

Jakie głośniki do wzmacniacza PAM8403?


nigraS

Pomocna odpowiedź

Z tym brakiem maksymalnego ograniczenia to  bym był ostrożny... podejrzewam, że niewielka estradówka (typowe 2.5 kW) nawet by nie zauważyła, że podłączyłeś tam wzmacniacz 🙂

Jeśli klecisz coś sam, szukaj głośników samochodowych. Sam mam takie radyjko internetowe z takim samym modułem i dwóch głośniczkach 5W/8Ohm - kupiłem na aledrogo po jakieś 15 PLN za parę i byłem zaskoczony jakością dźwięku.

Link do komentarza
Share on other sites

Linku nie podałem z obawy, że zostanie to uznane za spam - już na kilku forach się z taką sytuacją spotkałem i nie chciałem by i tu uznano mnie za spammera.

Oto link do tego modułu:
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-audio-class-d-stereo-2x3w-pam8403-7623122995

Ogólnie to chcę podłączyć głośniki do tego produktu, który kupiłem z 2 lata temu:
Link jest już nieaktualny, ale podam zrzut ekranu:
gscreenshot_2020-02-13-132140.thumb.png.34537c460662f07f7e3da9db5b0a7ad3.png


a muzyka/a raczej słowa do nauki języka będą szły z karty pamięci i czasem puszczę radio.

Jako zasilacz myślałem by użyć ładowarkę od telefonu:
Jej parametry to:
Input:100-240V~
50/60Hz 0.2A
Output:5.1v 0.7A

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Możesz na allegro kupić jakieś tanie kolumienki od patefonu - do nauki języka wystarczy. Ostatnio kupiłem za jakieś 40 PLN razem z kurierem.

Ładowarka może być za słaba - poszukaj czegoś w stylu 1.5A albo lepiej.

Link do komentarza
Share on other sites

No ale przecież to ustrojstwo które pokazałeś nie potrzebuje wzmacniacza. Gdzieś tam małymi literkami napisali: "Output 2x3W" więc końcowka mocy jest wbudowana i wyjście na głośniki 4Ω (to także napisali) powinno być bezpośrednie. A i specyfikacja (minimalnego) zasilania także jest: 1500mA więc musisz zainwestować jedynie w naprawdę porządną ładowarkę USB lub (może taniej wyjdzie) zwykły zasilacz 5V/2A.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Napięcie jest OK, prąd powinien wystarczyć. Bądź jednak ostrożny i nie wpadnij w pułapkę minimalnej ceny - czy rozumiesz co znaczy nazwa tego Sprzedającego? Dobrych (jakościowo) rzeczy nie da się zrobić poniżej pewnych nakładów. Tutaj masz używany zasilacz od jakiegoś urządzenia. Po pierwsze wtyk jest nietypowy więc albo będziesz musiał kupić dodatkowe elementy (gniazdko, kabelek i wtyk) i zrobić przejściówkę albo odciąć przewód i lutować bezpośrednio do płytki lub zarobić własny wtyk na "gołym" końcu. Obie opcje wymagają dodatkowych kosztów i nakładu pracy - nic za darmo. Skoro oszczędzasz na wzmacniaczu, to może warto kupić jakiś normalny, markowy zasilacz a nie coś z demobilu? Z drugiej strony 5zł to żadna inwestycja, może warto spróbować? Sam oceń ryzyko. Jak już płacić za paczkę, to może warto kupić 2 szt? Tym bardziej, że gwarancja jest symboliczna - miesiąc to przeżyje najgorszy chłam.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Na pewno lepszy jakościowo, bo to firma przynajmniej na polskim rynku istniejąca a jej wyroby mają prawdziwe CE (mierzyłem niektóre). Widzę jednak, że poruszasz się trochę jak dziecko we mgle i trafiasz z jednej skrajności w drugą. To jest zasilacz - jak deklaruje producent - do LEDów a nie do urządzeń elektronicznych. Wszystko może być OK i zadziała (bo i napięcie jest 5V i prądu wystarczy), ale równie dobrze może to być skucha, bo LEDy są jednak mniej wymagające co do stałości czy jakości zasilania. Być może poświęcono zatem pewne parametry kosztem innych - każdy tak robi, i to co diodkom wystarczy do świecenia spowoduje piszczenia i szumy w przypadku sprzętu audio. Nie wiadomo też jak długie są kable po stronie wyjściowej, być może je też trzeba bedzie sztukować. Znajdź zasilacz wtyczkowy - przynajmniej odpada problem kabelka od strony sieci AC - który albo będzie wprost dedykowany jako "ładowarka" USB (wyjście przez gniazdko typu USB-A) albo będzie zwyczajnie dawał 5V/2A bez żadnych dedykacji a wystarczająco długi kabel obetniesz na końcu i podlutujesz bezpośrednio do padów tego czerwonego złącza na swojej płytce. Przykłady:

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-5v-2a-5-5-abcv-7058370377   - 2 letnia gwarancja, typowy wtyk 5.5mm, może warto zrobić takie gniazdko po stronie urządzenia?

https://allegro.pl/oferta/ladowarka-zasilacz-ite-5v-2a-10w-wtyk-3-1-0-7mm-fv-6704894941   - dodatkowy filtr ferrytowy na kablu "w pakiecie"

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-5v-2a-usb-b-czarny-abcv-7700841146  - trzeba dokupić dobry, gruby kabel USB, ale wtedy podepniesz w biedzie swój sprzęt nawet do kompa lub notebooka i zadziała

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.