Skocz do zawartości

Potrzebuję schematu chwytaka.


pawel1994

Pomocna odpowiedź

Chyba nie ma kompletnie pojęcia o czym piszesz. Poczytaj, później zadaj jakieś pytanie.

Co to niby jest schemat układu scalonego (tzn. wiem co to jest, ale Tobie na 100% nie chodziło o to).

Myślisz że jest jeden robot typu ARM?

co do czego podpiąć

To co trzeba i jak trzeba...

Ehh 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

O ile się nie mylę to w robotach typu ARM nie ma wielkiej filozofii elektronicznej, o wiele gorzej z mechaniką. (te prostsze modele)

Elektronika głownie opiera się pewnie o duży mikrokontroler (ilość PWM) lub mniejszy no i może być mnóstwo timerów do generowania PWM, aby sterować serwami.

Mówię oczywiście o prostych ARM'ach, te rozbudowane mają masę czujników i skomplikowane algorytmy. Ale od czegoś trzeba zacząć.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli chodzi Ci sposób budowy manipulatora (to moje domysły, Twoje pytania nie mają sensu), to jest wersja dla początkujących - kilka serwomechanizmów modelarskich (zależy od ilości stopni swobody) i sterownik z odpowiednią ilością kanałów (można kupić gotowe). Jeśli mamy Ci pomóc, to potrzebujemy jakiegoś punktu zahaczenia - doucz się najpierw, poszperaj sam i pytaj dopiero, gdy będziesz miał konkretny problem!

Poczytaj o gotowych konstrukcjach tego typu na diodzie - jest ich kilka.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Możesz podłączyć do ADC w mikrokontrolerze i sterować np. PWM, albo prościej, wykorzystać układ na np. NE555.

Poszukaj "sterownik serwa na timerze 555" albo coś w tym guście.

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, już skumałem. Jednak nie wiem jeszcze co zrobić żeby sterować chwytakiem za pomocą potencjometru. Moglibyście mnie oświecić?

Ja bym użył hatswitch jakiś. Bardziej intuicyjnie wychodzi sterowanie + bez obliczeń i meczenia się z ADC.

Do tego najłatwiej układ generatora PWM na 555.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.