Skocz do zawartości

Połączenie dwóch esp8266 do pomiaru temperatur


jaro44

Pomocna odpowiedź

No, niedziela jakoś minęła, wracamy do tematu 🙂

Dnia 4.04.2020 o 23:13, jaro44 napisał:

przyszło mi do głowy, że może fonty trzeba zmienić?

Spróbuj czegoś takiego:

  1. Weź dowolny font monospaced z takich, co Ci pasują rozmiarem (np. inconsolata, bardzo ładny);
  2. Za pomocą jakiegoś edytora (np. FontForge) w miejsce nieużywanych znaków w zakresie 0x21..0x2f wstaw coś czego potrzebujesz (np. znaczek °, brakujące "ą" w słowie "zewnątrz" czy cokolwiek sobie wymarzysz) i zapisz jako ttf (plik -> generuj);
  3. Za pomocą narzędzia od Adafruita (fontconvert) zrób sobie fonta o zakresie 0x20...0x7f;
  4. Wrzuć go do programu jak każe Adafruit i ciesz się pięknym wyświetlaniem.
46 minut temu, Gieneq napisał:

widać, że zmierza to w dobrą stronę, także warto.

Po prostu mam nadzieję, że nie tylko autor wątku z tego skorzysta, ale może inni również... chociaż ostatnio zauważyłem, że większość użytkowników czytuje wyłącznie odpowiedzi na własne pytania co skutkuje zadaniem tego samego pytania po raz piętnasty w ciągu tygodnia 😞

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ok, po niedzieli ( choć ostatnio to wygląda jak same niedziele) wracam do zabawy.

Zestaw raczej stabilnie pracował, pozostaje sama estetyka, jak np fonty, może jakieś ikonki.

Na razie walczę z sensownym spakowaniem tego w jakiś box, a potem jeszcze jakieś zasilanie "satelit" (może panel słoneczny z akumulatorkiem).

 

Link do komentarza
Share on other sites

16 minut temu, jaro44 napisał:

może panel słoneczny z akumulatorkiem

To teraz pomyśl (na razie tylko pomyśl) jak często satelita musi przesyłać dane. Bo być może opłaci się usypiać ESP w satelitach? Tylko w takiej sytuacji NodeMCU niestety się nie sprawdzi, musiałbyś trochę się pobawić lutownicą i użyć np. ESP12.

Niestety - ESP potrzebują dość dużego prądu (licz że w porywach do 200 mA) i taki panel słoneczny może im nie wystarczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

ok, to tylko pomysł.

Zasilanie z sieci też dla mnie nie sprawia problemu, bo w miejscach, gdzie mają być usytuowane jest możliwość podpięcia i zasilaczy po starych telefonach mam pod dostatkiem.

A jak nie to postawie akumulator od jelcza z przetwornicą 😄

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, ethanak napisał:

chociaż ostatnio zauważyłem, że większość użytkowników czytuje wyłącznie odpowiedzi na własne pytania co skutkuje zadaniem tego samego pytania po raz piętnasty w ciągu tygodnia

Taaak to prawda, dziś nawet przeglądając forum natknąłem się na wywód zapewne Marka, który podobnie podsumował autora jednego tematu. Dlatego w przypadku prostych zagadnień, które są naprawdę bardzo częste są osobne artykuły w styku kolejność w połączeniu szeregowym. Ale nie ma co się poddawać, garstka użytkowników rzetelnie czyta forum 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, Gieneq napisał:

Dlatego w przypadku prostych zagadnień, które są naprawdę bardzo częste są osobne artykuły

To ja bym poprosił artykuł "do czego się nadaje bateryjka 9V i dlaczego nie można z niej zasilać rozrusznika samochodowego" 🙂

 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, Potrzebuję beta testerów do nowego termik4temp. Można dodać wiele modułów pomiaru temperatury i nie tylko. Jest to na razie wersja mocno robocza ale interesują mnie opinie i uwagi na temat pracy aplikacji...Aplikacja jest na innym pakiecie więc zainstaluje się obok starego termika....Chętnych zapraszam do kontaktu emial.... kisoftgk@gmail.com

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.