Skocz do zawartości

System skręcania w robocie jeżdżącym


Kamil_Wrobel

Pomocna odpowiedź

A chcesz zastosować te silniki? Bo mam takie w moim światłolubie, trochę ważą. Nie wiem, czy 2 serwa micro poradziłyby sobie. Wiesz jaki moment obrotowy mają twoje serwa? Albo wyślij zdjęcie.

 

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@jas123 Wszystko zależy od konstrukcji - mój sposób pasuje bardziej do robota autopodobnego, twój natomiast pasuje do pojazdów mogących być np. modelami różnych pojazdów budowlanych 😉 . Ja z moim klockowym doświadczeniem spotykałem się w twoim przykładzie z czymś takim w wersji legowej, jednak jest to większe od pojazdu autora i kosztuje potwornie dużo 🙃.

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

Może i zadziała, ale najbezpieczniej będzie jeśli dodasz jakąś przetwornice step down lub stabilizator . W najgorszym przypadku spalisz serwo.

Edytowano przez jas123
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli dopiero zaczynasz, to ja bym sugerował zacząć od standardowego i dobrze przetestowanego układu z dwoma kołami napędzanymi i małym kółkiem/kulką do podparcia. Skręcasz wtedy regulując wzajemną prędkość (i kierunek) napędzanych kół.

Jeśli koniecznie chcesz, żeby to wyglądało bardziej jak samochód, to popularnym układem jest też dwa koła napędzane (i sterowanie tak samo, czołgowo) a dwa koła skrętne po prostu zostawione same sobie, swobodnie się obracające i skręcające — kiedyś miałem taki samochód zdalnie sterowany.

Możesz też wejść do sklepu modelarskiego i popatrzeć na podwozia do samochodów zdalnie sterowanych, będziesz mieć pełen przegląd różnych rozwiązań.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zapomniałem napisać. Wczoraj wieczorem w surowym stanie robot udał sie na wstępne testy skręcania. Wystarczyło jedynie przy skręcie w prawo włączyć dwa lewe silniki a przy skręcie w lewo analogicznie dwa prawe silniki. Skręca nawet lepiej niż bym chciał, ponieważ nie nadążam klikać przycisków haha. Zmieniłem tylko pwn i wszystko gra. Jednak zadziałała prostsza zasada. Mysle ze jest to możliwe dzięki małym gabarytom pojazdu. W końcu wykorzystałem podstawę 20x15 cm ( w tym koła mają swoje wycięte miejsce w podstawie. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.