Skocz do zawartości

System skręcania w robocie jeżdżącym


Kamil_Wrobel

Pomocna odpowiedź

Myślałem o zrobieniu osi pomiędzy przednimi kołami i sterowaniu nią właśnie dwoma serwami. Ale nie wiem jak to wyjdzie w praktyce. A co do czołgu to myślisz o skręcaniu np. prawe przednie koło do tyłu, a lewe tylne koło do przodu?

Link do komentarza
Share on other sites

Może jedno serwo, jedna nieruchoma oś pomiędzy kołami przymocowana do podwozia, która sprawia, że mechanizm się nie rusza i druga do której jest podpięte serwo. Tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy po 6 latach zabaw Lego Technic 🙂 .

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

image.thumb.png.95e447b9b2e2c7295ca07288de9454e1.pngPo skręcie:image.thumb.png.d1e44eee08977a8b4cd768204d82751f.png

Przepraszam za niedbałość. Z elektroniki jestem zielony, ale w takich sprawach mogę pomóc 🙂 . Tylko nie wiem, jak złączyć te ruchome osie ze sobą.

 

Edytowano przez Hubert2310
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, Kamil_Wrobel napisał:

bo trochę jednak całość waży

Stop. Ile dokładnie to waży, co to ma być, po czym ma jeździć, jak szybko i jak chcesz tym sterować. Bo trochę inaczej się projektuje zdalnie sterowaną zabawkę na biurko, inaczej autonomicznego robota magazynowego, a inaczej terenowy pojazd zwiadowczy.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że koła zewnętrzne będą musiały się na zakręcie obracać znacznie szybciej niż wewnętrzne? Jak planujesz sterować prędkością tych czterech osobnych silników?

Edytowano przez deshipu
Link do komentarza
Share on other sites

Na razie czekam na paczkę z częściami, ale myślę że wymiary podstawy to jakieś 150x250mm . Nie duży robot ale jednak chyba nie jest łatwo skręcić taką osią. Pojazd jeżdżący na kołach, każde z oddzielnym silnikiem. Nie wiem dokładnie jak szybko będzie jeździł, bo nie mam żadnego porównania. Sterowanie bluetooth przez aplikacje. Wiem, że nie jest to łatwe ale dopiero zaczynam przygodę z budowaniem robotów i nie mam wiele doświadczenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.