Skocz do zawartości

Praca po maturze


KubaCz

Pomocna odpowiedź

W zasadzie każda praca jaką znajdziesz będzie dzisiaj związana z elektroniką lub informatyką, nawet praca na kasie w supermarkecie wymaga interakcji z systemem teleinformatycznym (a nierzadko nawet dość dużej wiedzy, żeby obejść problemy w "systemie"). Myślę, że raczej powinieneś się zastanowić w jakiej dziedzinie chciałbyś pracować, a następnie dowiedzieć się jak komputery i elektronika są w tej dziedzinie używane i jakie firmy oferują dla tej dziedziny rozwiązania — wtedy kontaktujesz się z taką firmą i dowiadujesz od nich czego oczekują od pracownika. Ja bym tak zrobił, w każdym razie.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@KubaCz, a jakie masz doświadczenie? Możesz pochwalić się jakimiś, nawet najprostszymi projektami elektronicznymi lub informatycznymi, nad jakimi pracowałeś hobbystycznie? Miałeś jakąś styczność z elektroniką/informatyką "poza szkołą"? Branże, o które pytasz, są bardzo szerokie, wszystko zależy od tego, co chciałbyś konkretnie robić 🙂 Chodzi o jakąś pracę natury "inżynierskiej" czy o to, aby jedynie była powiązana z dziedzinami, które wymieniłeś? 🙂 Staż wchodzi w grę czy musi być to już praca "normalna"?

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@wn2001 Pewnie, przerobionych parę kursów Forbot, kurs Zaprojektuj i Zbuduj poza tym parę płatnych zajęć i kursów z elektroniki/informatyki, miałem też rozszerzoną informatykę w szkole, ale na niej nauczyłem się tylko robić śmieszne "wirusy" w batchu. Co do projektów to planuje wszystko udokumentować i wrzucić na swoją stronę-wizytówkę, ale nie wiem do jakich firm wysyłać. W grę wchodzi zarówno staż jak i praca na etacie, byle by pomogła mi się rozwinąć, najlepiej w kierunku systemów wbudowanych lub administracji siecią. Szukałem już pracy jako monter systemów smart-home, ale nic nie znalazłem. W ostateczności zasypię firmy moim CV i może któraś się zlituje.😆

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z pełnym etatem może być ciężko. Wielu pracodawców oczekuje kilkuletniego doświadczenia i zawodu. Mówię z czym się spotkałem sam składając CV jakiś czas temu.

Liczą się też dodatkowe kursy programowania, grafiki, na obsługę urządzeń, sep. Ogólnie im masz więcej do pochwalenia się tym lepiej. Byleby to jak najlepiej ująć to w CV i nie napisać za dużo. 

Tak jak napisał kolega wyżej. Możesz pochwalić się co robiłeś. Pokazać pracodawcy na rozmowie. Będzie to na pewno na plus. 

Warto też pamiętać o wpisie CV o przetwarzaniu danych osobowych 😉 wielu o tym zapomina.

Pozdrawiam 😁

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.