Skocz do zawartości

Listwa kołkowa toczone otwory-poszukiwania


RedBoy

Pomocna odpowiedź

A jakiej byś chciał dokładnie użyć, bo jakoś nie potrafię sobie wybrazić innej niż załącznej w linku.

Może chodzi Ci o taką? - https://www.tme.eu/pl/details/zl307-1x36/listwy-i-gniazda-kolkowe/connfly/ds1002-03-1-36131/?brutto=1&gclid=Cj0KCQjw-af6BRC5ARIsAALPIlXPIJuN5n1zXtmMpmD8SIX0i47NQha20XDw3UvKmYUtFTBzYHfbk2EaAtGNEALw_wcB

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W toczoną prawdopodobnie nie wejdą Ci piny od Arduino, więc się upewnij przed zakupem. Nóżki od układów scalonych mają prostokątny przekrój, a piny Arduino- kwadratowy. W linku powyżej producent nie podaje, jaka jest mniejsza średnica otworu, więc musisz to sprawdzić mając w ręku. Najlepiej idź do jakiegoś sklepu  i poproś o podstawkę precyzyjną do układów scalonych: ona ma właśnie takie toczone gniazda. jeśli będzie OK ( w co wątpię), to w ostateczności możesz kilka takich podstawek pociąć i złożyć z tego listwę.

Wyjaśnię to rysunkiem poglądowym:PINY.thumb.jpg.31a98b28ce067f24e14193740a8f30f9.jpg

Edytowano przez S_Goryl
uzupełnienie
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Cydek Tak chodzi mi o taką tylko czy średnica otworu pozwoli wpiąć listwę kołkową z Arduino ?? Chciałbym wykonać takie połączenie miedzy płytką a Arduino jak w załączonym LINKU, tylko nie wykorzystując okrągłych pinów w Arduino a właśnie listwa ma posiadać otwory toczone takie aby normalne piny mogły wejść.

 

Edytowano przez RedBoy
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć @RedBoy. Mógłbyś sprecyzować jak ma wyglądać twój projekt. Co chcesz dokładnie osiągnąć? Może nie trzeba w ogóle kombinować i po prostu wipąć Arduino  do zwykłej żeńskiej listwy goldpin (takiej plastikowej).😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Jawi:

A udało Ci się tego dokonać, czy tylko teoretyzujesz?

Właśnie sprawdziłem dokładnie z tą podlinkowaną listwą z TME (przypadkiem mam na stanie) i nie można tego spiąć. Nawet pojedynczego pina, a co dopiero kilkunastu naraz.

No, chyba że młotkiem 😉

Mówimy oczywiście o standardowych, "kwadratowych" pinach w Arduino, a nie okrągłych.

gp1x40s_rys.thumb.jpg.e165a33da79b3ffc8cfe26d45ab87a84.jpg

golpin ma bok 0.64 mm, więc przekątna ok. 0.9 mm.

Otwór toczony w podstawce: 0.5 mm. Mission impossilble...

Edytowano przez S_Goryl
Link do komentarza
Share on other sites

Jeśli istnieje żeńska to pewnie męska też... przecież gdyby nie istniała to żeńskich by nie robili, prawda?

A tak z ciekawości - co ci przeszkadza w zwykłych żeńskich plastikach? Zrobiłem kilkanaście różnych ujstrostw na tych których nie chcesz... i jakoś działają (włącznie z wrednymi warunkami typu motocykl)?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

istnieją męskie

https://botland.com.pl/pl/gniazda-szpilkowe-goldpin/1249-listwa-precyzyjna-jednorzedowa-1x40-raster-254mm-meska-sis40.html

Cytat

A udało Ci się tego dokonać, czy tylko teoretyzujesz?

Przyznam szczerze: teoretyzuje, bo używam tylko precyzyjnych. nie sadziłem, że te standard nie wejdą 🙂 Generalnie to precyzyjna męska wejdzie w każdą listwę-gniazdo, odwrotnie już widzę jest problem, właśnie sprawdziłem. Standardowa wejdzie tylko w gniazdo standard. Kupowałem kiedyś moduły to  raczej kupowałem bez kołków, lutowałem swoje. Bo precyzyjne żeńskie są idealne zamiast podstawek pod układy.

  • Pomogłeś! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Jawi:

To, co zaproponowałeś, powinno zadziałać. Nawet już nie pamiętałem, że takie rzeczy istnieją 🙂

BTW, dzięki za przypomnienie: chyba sam się w to zaopatrzę, bo po 15 latach wyłącznie w IT wreszcie mam czas na hobby 🙂

Edytowano przez S_Goryl
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Jawi Dziękuję za link do listwy męskiej. To rozwiąże "problem" który stworzyłem.

@ethanak Po prostu chciałbym użyć coś nowego, innego. Ciągła monotonność męczy i czasem potrzebuje użyć czegoś nowego. Tak samo mam z wykorzystywaniem gotowych układów typu Arduino Nano, Mini lub micro. Pewnego dnia usiadłem i zrobiłem swoją wersję duża mniejszą aby w projektach które wykonuje zaoszczędzić na miejscu i nie robić reklamy "niebieskim" oraz pozostać w stylu modułowym tworzeniu projektu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.