Skocz do zawartości

Zakup elementów - Dostępność


J-23

Pomocna odpowiedź

Witam!

Mam zamiar zrobić światłoluba tylko że mam pewne wątpliwości.

Otóż gdzie mogę dostać "fototranzystor (np. L-932P3BT 3mm – obudowa jak dioda LED)" ?

Patrzyłem na allegro i brak takich. Czy występuje jakiś inny zamiennik?

Ten drugi schemat jest ok? https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_4b61fa1041fa81741.jpg

Skoro pierwszy schemat był zły to ten schemat montażowy też jest nieprawidłowy?

Czy ktoś może mi wykonać taki prawidłowy schemat montażowy ?

Nigdzie również nie moge znaleźć listwy ARK350-2/BL

Pytam dlatego że interesuje mnie tylko zakup na allegro a tam pod taką nazwą nie ma tych elementów.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Tej listwy ARK cośtamcośtam poszukaj pod nazwą "Złącze śrubowe".Co do fototranzystorów, jeżeli nie ma podanych ich konkretnych nazw, to możesz użyć dowolnych.

Cena takich duperelków nie przekracza zwykle 1,50 PLN, a za przesyłkę trzeba płacić słono. Więc jeśli nie masz w pobliżu sklepu elektronicznego, to zamów spory zapas części ze sklepu internetowego 😉 .

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja bym nie polecał goldpinów.

1) Łatwo wygiąć

2) Przewody urywają się ze styków.

3) Mocowanie wymaga styków i obudowy.

Racja, są mniejsze, sam je często stosuję. Nadają się lepiej do połączeń, w których używamy przewodów w postaci taśm żyłowych. Ale jak mamy podłączyć np. silnik lub zasilania, to ARK są bardziej niezawodne. Jak ci się urwie końcówka, to zdejmujesz kawałek izolacji i już jest ok, a nie musisz wyjmować z obudowy i wymieniać styku.

Link do komentarza
Share on other sites

Muszę zgodzić się z KD. Największym ich mankamentem dla mnie jest wysokość wtyczek z obudowami, ponadto ich cena nie powala i nie są tak uniwersalne jak ARK. Jeśli mam przypiąć silniki na goldpinach to wolę je sobie przylutować 🙂 Ale, mimo wszystko, jednak dobrze jest mieć jakąś listwę w zapasach. No i przy potrzebie połączenia czegoś co ma >3piny goldpiny są niezastąpione.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.