Skocz do zawartości

Zakupy na www.junun.org


TIMONek

Pomocna odpowiedź

Pytanie do osób, które kupowały cokolwiek na www.junun.org Nie mieliście żadnych problemów? Przesyłka była kompletna? Po jakim czasie dotarła?

Druga kwestia, gdy kupowaliście coś w USA to do ilu $ udawało się Wam ominąć cło? A jeśli się nie udało, to ile musieliście dopłacić?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dostałem ostatnio przesyłkę z USA za około 130$, doszła do domu, nikt ode mnie nic więcej nie chciał.

Edit: trochę poszukałem, jako, że niedługo będę zamawiał coś więcej.

Dowiedziałem się, że przesyłki do 150E (około 200$) mogą, ale nie muszą, być zwolnione z cła i vatu (decyduje urząd celny, w praktyce wiele drobnych przesyłek jest zwalniana - jak moja w kopercie).

Cło i VAT (w tej kolejności) doliczane jest do sumarycznej kwoty towaru i kosztów przesyłki. Cło jest różne, w zależności od przedmiotów (dla elektroniki około 5%).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

feriar, niestety ma racje 🙂. Ja kilkukrotnie kupowałem coś na ebayu z usa, problemów nie miałem bo na wszystkich paczkach było napisane że to albo gift, albo uszkodzone o wartości 1$ 😋. Jednak osobiście polecam wybrać opcję uszkodzone o wartości 1$ bo gifta mogą zweryfikować ile to rzeczywiście warte, a jak uszkodzone to uszkodzone 🙂. Ważne jest by nie było oryginalnych pudełek!

Jest kilka firm które się zajmują shippingiem z USA do Polski, paczkę ze sklepu w USA, wysyła się na adres tej firmy, tylko musi być odpowiednio zaadresowana, paczka dalej jest wysyłana do nas ze stosownymi anty-cłowymi oznaczeniami 😋.

Link do komentarza
Share on other sites

Gdzie bym praktycznie nie czytał, to widzę, że przesyłki z poza UE są zwolnione z podatku i cła od kwoty 45E. O ile jeszcze cło można przeboleć, bo to parę procent to z podatkiem jest nieco gorzej.

Niestety na junun.org nie wyślą mi nic jako gift, ani z zaniżoną deklaracją celną (chyba tak to się nazywa).

No nic, zamówiłem 5 sharpów GP2D12, przy odrobinie szczęścia będę je miał je za 28zł za sztukę (wliczając koszty przesyłki) - z całą pewnością ich sumaryczna cena nie przekracza 45E. Przy obecnych cenach w Polsce sądzę, że się opłaci 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy patrzyłeś jaka jest prowizja na tej stronie. Liczą sobie za przesyłkę 20$, która na junun.org kosztowała by 5$ i 20% prowizji - ale nie mniej jak 20 $

Sto razy bardziej opłaca się porozbijać zakupy na kilka przesyłek niżeli skorzystać z takiej firmy. Z resztą VAT to 22%, cło to 5% wartości przesyłki. Jeśli taka firma bierze taką prowizję i do tego zawyża koszty przesyłki to nie widzę różnicy pomiędzy skorzystaniem z tego, a zapłaceniem urzędowi celnemu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz w pewnych przypadkach się opłaca z korzystać z takiej firmy bo jak byś kupował za jakąś dużą kwotę i miał by Ci wejść podatek i cło a wpiszą Ci ze to gift, albo uszkodzone o niskiej wartości to możesz na tym lepiej wyjść. To był akurat przykład na szybko znaleziony, takich firm jest dużo, każda ma inne warunki, czasami opłaca się tak czasami inaczej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Sporo firm, które umożliwiają wysyłkę za granice same bez problemu wpisze "Gift", przykład hobbycity 😉 Moje 3 li-pole dostałem opisane jako "Prezent, część do samolotu zabawki". Poszło na cło, ale nic nie naliczyli.

Link do komentarza
Share on other sites

Wiesz w pewnych przypadkach się opłaca z korzystać z takiej firmy bo jak byś kupował za jakąś dużą kwotę i miał by Ci wejść podatek i cło a wpiszą Ci ze to gift, albo uszkodzone o niskiej wartości to możesz na tym lepiej wyjść.

No właśnie zysk może być minimalny, bo biorą Ci zawsze 20% prowizji. To znaczy, że kupisz coś za 1000$, a 200$ musisz zapłacić prowizji tej firmie + zawyżona cena przesyłki.

Treker

Tych lipoli i tak pewnie by Ci nie oclili 😉 ze względy na cenę. Btw. Ile płaciłeś za przesyłkę z hoobycity?

Link do komentarza
Share on other sites

Już nie pamiętam, ale nie było to drogo. Na hobbycity można łatwo znaleźć cennik, tam jest nawet do wyboru kilka opcji wysyłki, najlepiej sprawdzić sobie samemu 😉

Link do komentarza
Share on other sites

No właśnie zysk może być minimalny, bo biorą Ci zawsze 20% prowizji. To znaczy, że kupisz coś za 1000$, a 200$ musisz zapłacić prowizji tej firmie + zawyżona cena przesyłki.
Ale Ty się odnosisz tylko do tej jednej firmy, a są też inne, poszukaj poczytaj, a znajdziesz tańszą ... nie mniej jednak czasem trzeba kombinować bo inaczej nie da rady.
Link do komentarza
Share on other sites

Podsumowując zakupy na www.junun.org:

Przesyłkę dostałem po tygodniu od zamówienia. Dokładnie 5 sharpów, każdy sprawny, ładnie zapakowany. Dodam tylko, że łącznie z przesyłka za sharpa gp2d12 wyszło mi około 28zł 😉 biorąc pod uwagę, że ktoś na forum ma swoje ogłoszenie z ceną 44zł to opłaca się niesamowicie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.