Skocz do zawartości

Problem z zasilaniem servomechanizmu


Tombyq

Pomocna odpowiedź

Witam

Kupiłem ostatnio servomechanizm(https://botland.com.pl/pl/serwa-typu-standard/16493-serwo-powerhd-wh-65kg-standard-6929130065656.html). Chciałem uruchomić servo więc podłączyłem je do arduino przez wyjście "vin"  i przez złącze DC podpiąłem 4 baterie aa (silnik jest zasilany od 6 - 8.4V) dla testu żeby zobaczyć jak działa. Servomechanizm nie drgnął tylko było słychać cichy terkot. Pomyślałem że 4 baterie AA są za słabe aby uciągnąć tak duże servo. Więc kupiłem akumulator SLA 6V 1.3Ah i podłączyłem do gniazda DC arduino. Sytuacja się powtórzyła i silnik tylko cichutko terkotał. Więc mam pytanie: czy coś jest nie tak z zasilaniem czy silnik jest zepsuty(jest nowy). Dodam że przy takim samym podłączeniu i programie w arduino inny servomechanizm(https://botland.com.pl/pl/serwa-typu-standard/6633-serwo-towerpro-mg-946r-standard.html) działa bez zarzutu przy podłączonych 4 bateriach AA.

 

Z góry dziękuje

Link do komentarza
Share on other sites

No to nie za bardzo możemy pomóc. Wydałeś ponad dwie stówy na monster-serwo pobierające 1A gdy nic nie robi, próbujesz je zasilać z paluszków czy podobnego im żałosnego akumulatorka, nie masz żadnych narzędzi weryfikacji choćby napięcia i poskąpiłeś 20zł na miernik. Ciekawe.. 

BTW: A naładowałeś ten akumulator chociaż? Masz czym, czy też "nie za bardzo"?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.