Skocz do zawartości

Zamawianie płytek drukowanych z chin (JLCPCB)


blantek212

Pomocna odpowiedź

Cześć,

czy ktoś z was zamawiał płytki drukowane z firmy JLCPCB (lub innych).

Jaką wysyłkę najlepiej wybrać, bo z tego co widzę na ich stanie to oferują wysyłki na zasadach DDP oraz FCA.

W kategorii FCA jest wysyłka "Special Air Mail_EU" której koszt to tylko ok 20zł.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja zwykle korzystam z EuroPacket DDP. Raz brałem DHL DDU, bo mi zależało na czasie. EPacket to 1-2 tyg, VAT i cło opłaca JLC. W przypadku DHL DDU kurier nalicza cło i VAT (czasem opłatę za obsługę), czas 5-7d. W przypadku AIR MAIL czas to m/w 1msc plus loteria z cłem i VAT 😉 

EuroPacket idzie do Niemiec, tam JLC ogarnia cło i VAT, potem wysyła DHL do Ciebie. Do Niemiec idzie ok 1d potem potrafi poleżeć z tydzień zanim łaskawie DHL odbierze. Potem idzie 1-2d z dostawa. Oczywiście robocze. Zaleta jest taka, że nie martwisz się cłem ani VAT. 

Edytowano przez H1M4W4R1
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Odkopie trochę :) Jak to później rozliczyć na firmę? Np. wezmę EuroPacket gdzie JLCPCB zapłaci VAT i cło (0%?) to jak odliczyć ten VAT skoro to nie ja go zapłaciłem?

Przy DHL faktura będzie wyglądać podobnie jak nasze polskie z wyszczególnieniem VAT?

Musze te faktury tłumaczyć na PL? Są do tego jakieś szablony/schematy? Jak zrobić to prawidłowo?

Może glupio pytam, ale stawiam pierwsze kroki na działalności i to wszystko jest dla mnie mocno zawiłe (jeszcze).

Link do komentarza
Share on other sites

23 minuty temu, dkradke napisał:

Odkopie trochę 🙂 Jak to później rozliczyć na firmę? Np. wezmę EuroPacket gdzie JLCPCB zapłaci VAT i cło (0%?) to jak odliczyć ten VAT skoro to nie ja go zapłaciłem?

Przy DHL faktura będzie wyglądać podobnie jak nasze polskie z wyszczególnieniem VAT?

Musze te faktury tłumaczyć na PL? Są do tego jakieś szablony/schematy? Jak zrobić to prawidłowo?

Może glupio pytam, ale stawiam pierwsze kroki na działalności i to wszystko jest dla mnie mocno zawiłe (jeszcze).

Jeżeli weźmiesz €Packet to VATu nie odliczysz. Jeżeli dobrze rozumiem, to prowadzisz JDG, a nie spółkę, to mogę coś doradzić.

W przypadku DHL VAT to najmniejszy problem, bo jak ci doje*** koszty obsługi celnej to się nie wypłacisz 😉 Były przypadki, gdzie za obsługę celną policzyli więcej niż wartość produktu z VAT'em, jak jeden z niesłynnych przykładów z kondensatorami... Ale zaleta jest taka, że dostajesz komplet dokumentów importowych 😉 

Co do tłumaczenia - nie musisz, język angielski obowiązuje w Unii Europejskiej i urzędy powinny go honorować. Wystarczy, że prawidłowo zaksięgujesz fakturę w KPiR.

Osobiście stosuję technikę, że zamawiam na prywatę i potem robię import do majątku firmowego, ale to już dość skomplikowany zabieg podatkowy (bo dla konsumentów DHL często zeruje opłaty); chociaż i tak zwykle korzystam z tej dostawy przez Niemcy...

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.