Skocz do zawartości

Przełożenie - przekładnia zębata


feriar

Pomocna odpowiedź

Pamiętaj, że koła zębate muszą mieć ten sam moduł (i pasek zębaty też).

Koło z=36 będzie miało 3x większą średnicę niż z=12.

Gdyby wyglądało to tak jak na rysunku, nie mogłoby działać, ale to rysunek pomocniczy i mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę🙂

W większości przypadków do napędu silnikami DC stosuje się przekładnie o przełożeniu >1 (reduktory - zmniejszenie prędkości obrotowej i zwiększenie momentu). Silnik DC ma niewielki moment i wielką prędkość, dlatego tak się postępuje.

Po jakim terenie ten pojazd ma jeździć? Po płaskiej poziomej powierzchni, pochyłej czy innej?

Link do komentarza
Share on other sites

Barman, nie chcę cię od razu zjechać, ale nic odkrywczego nie napisałeś, niezbyt na temat, tyle tylko że ładnie w słowa ująłeś 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

wsowa, jeszcze nie kupiłem dopiero robiłem obeznanie w terenie, a jakbym miał kupować to z tej strony. Ale pomysł z tego tematu nie wypali to myślę nad napędem 4x4

Link do komentarza
Share on other sites

Trzeba jeszcze pamiętać że silnik 150W dla 12V to 12A. Więc byle czym tego nie wysterujesz. Okaże się ze elektronika sterująca przewyższy koszty części mechanicznej. A masa może wzrosnąć bardziej niż zakładasz.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiem czy moja sugestia będzie dobra , ale czy nie najlepiej zastosować silnik 12v z odpowiednia przekładnia i do jego osi przymocować kola zębate gdzie będzie one połączone z drugim kołem i będzie to razem tworzyć napęd 4x4 . A żeby to wszystko było na kolach to przymocujesz sobie kola do kola zębatego i będziesz miał odpowiedni napęd na cztery kola takie coś jest zastosowane w robocie SCOUT z tej strony:

http://www.antyterroryzm.com/robot_pirotechniczny.php

. Wpadłem na ten pomysł przy budowie swojego robota na konkurs elektroniczny , ale jednak okazało się ze taki pomysł znalazł już zastosowanie :/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.