Skocz do zawartości

Arduino IDE...slowa kluczowe/kolory


farmaceuta

Pomocna odpowiedź

9 minut temu, ethanak napisał:

Coś Ci się nie pomyszkowało? Mam Twoim zdaniem rzucić wszystko co robię i szukać błędów w jakiejś nieużywalnej becie?

Proszę jeszcze raz przeczytaj ten fragment 

14 minut temu, startrek1p2p napisał:

Szukanie błędów tylko dla nich to nie, ale znajdowaniu ich "przez przypadek"

 

Link do komentarza
Share on other sites

@ethanak przypominam Twoje słowa:

10 minut temu, ethanak napisał:

Coś Ci się nie pomyszkowało? Mam Twoim zdaniem rzucić wszystko co robię i szukać błędów w jakiejś nieużywalnej becie?

Czy ktoś w tym temacie kazał Ci rzucić wszystko i poświęcić 100% swojego czasu na testowanie bety? Chyba nie. Padło tutaj stwierdzenie, że "nawet w ramach podziękowania można im pomóc przy tworzeniu". Naprawdę nie wiem jak można się tutaj doszukać tego, że masz wszystko rzucić, używać betę z błędami i nie robić nic innego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, ethanak napisał:

nieużywalna

Skoro jest udostępniania, oraz są użytkownicy który są w stanie stworzyć "coś" na tym, to gdzie jest ta nieużywalność?  
nożem można też ciąć drzewo, ale jest mniej efektywne niż cięcie piłą. Do niektórych tworów trzeba używać innych narzędzi 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Panowie... trochę pomyślcie.

Napisałem że jest nieużywalne. Napisałem dlaczego. Jeśli ktoś potem sugeruje mi że mimo to mam tego czegoś próbować używać - czy nie jest to sugestia, że mam przestać robić coś, do czego jakaś tam funkcjonalność której nie ma w becie jest niezbędna...

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nikt nie napisał, że trzeba korzystać z bety do super zaawansowanych i skrajnych projektów. W ramach "pomocy" (jak to zostało zaproponowane) to można nawet Blinka kompilować i testować czy wszystko działa poprawnie. Nie wiem kiedy korzystałeś z nowej wersji, ale jest szansa, że od tego czasu się wiele zmieniło. Może nie ma tam wszystkiego co sobie tylko wymarzysz, ale zaczyna to już działać (i wyglądać) całkiem przyjemnie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przed chwilą, startrek1p2p napisał:

Skoro jest udostępniania, oraz są użytkownicy który są w stanie stworzyć "coś" na tym, to gdzie jest ta nieużywalność?  

Tam gdzie napisałem wcześniej. Nie mogę zmienić partycjonowania w ESP32, a w domyślnym aplikacja po prostu się nie mieści. Jasne? Być może inną aplikację byłbym w stanie stworzyć. Ale akurat tej nad którą pracowałem - nie.

 I żeby nie było: nie pisałem sobie do szuflady, kody są na githubie, opis na forbocie.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

OK, to teraz powiedz mi, dlaczego właściwie mam próbować tego użyć.

Nie mogę koledze niewidomemu napisać jak ma skompilować program pod Arduino, bo dla niego jest to w stu procentach nieużywalne (poprzednie wersje też, ale miałem nadzieję że coś się zmieniło).

Nie mogę skompilować jakiejś połowy moich aplikacji.

Edytor może i jest lepszy od poprzedniego, co nie znaczy że już dobry i może konkurować z Geany/Atomem/Notepadem/Emacsem/Vimem.

Oprócz kosmetycznych żadnych zmian tam nie widzę, oficjalna wersja działa dobrze.

Widzisz tu jakiś powód oprócz bycia kolejnym betatesterem?

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

10 minut temu, ethanak napisał:

Widzisz tu jakiś powód oprócz bycia kolejnym betatesterem?

Chęć? Ciekawość? Hobby?

@ethanak całkowicie rozumiem, że nie chcesz z tego korzystać jako "tester". Chyba wziąłeś to trochę zbyt osobiście, bo mam wrażenie, że @startrek1p2p pisał o tym testowaniu ogólnie. Nie było tam napisane, że to konkretnie Ty masz rzucić wszystko i zabrać się za testy. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem 🙂 Przypominam ten fragment:

41 minut temu, startrek1p2p napisał:
54 minuty temu, ethanak napisał:

A może tacy bardziej doświadczeni, zamiast tworzyć coś pożytecznego za pomocą Arduino IDE mają szukać błędów?

udostępnią to wszystko praktycznie za darmo wiec nawet w ramach podziękowania można im pomóc przy tworzeniu. Doskonalę wszyscy wiemy, że Arduino ma nastawienie szczególnie na społeczeństwo, i ci użytkownicy pomagają w projektach to i pomogą w tworzeniu nowych lepszych środowisk.

Według mnie to był ogólny komentarz, a nie jakiś "nakaz" dla Ciebie - nawet wszystko jest w liczbie mnogiej 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

"Chlopy nie bijta sie"...😉 taka prawda ze wszyscy macie racje! I nikt tu w bledzie nie jest...jak zwykle wszystko zalezy tylko od punktu z ktorego sie patrzy🙂...a co do tytulu tematu...to za cholere nie idzie zmienic tego koloru...jest plik "keywords" i plik "theme"(?) i tam tylko sa podane kolory w hex(?) zmiana we wszystkich kombinacjach nie przynosi zadnej zmiany...🤕

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
23 godziny temu, startrek1p2p napisał:

zobacz jak jest zrealizowane tutaj może znajdziesz odpowiedz w tych plikach ;D 

Juz znalazlem odpowiedz😉 jutro dodam edita gdzie co zmienic trzeba...(byc moze znajdzie sie w przyszlosci ktos kto tez bedzie chcial zmienic kolor to odrazu bedzie wiedzial jak i co)...choc juz pobralem to Geany i calkiem fajnie sie zapowiada😉 z rozpedu to i tego Notepad++ tez pobiore i jakos powoli sie z tym oswoje😊 

EDIT...Czyli jak zmienic te kolory??

najpierw wchodzimy do pliku "theme" jak ponizej

plik_motyw.thumb.png.dda406f627e555bd892336e3334e5cbf.png

z jakiegos powodu plik zaznaczony na niebiesko trzeba wyciac z folderu bo nie moglem zapisac zmian w tekscie jesli sie znajdowal w "theme" i wkleic go np. na pulpit. Teraz trzeba ten plik edytowac, znalezdz interesujace nas funkcje (w moim przypadku if/while/for etc) i w miejsca zaznaczone na czerwono (ponizej) wkleic "kod" koloru ktory nas interesuje (usuwamy stary, wklejamy nowy). Po czym ponownie plik wklejamy do "theme".

plik_theme.thumb.png.dc22d6e5756fdf8fd936530f801af64a.png

Akurat tak sie swietnie zlozylo ze w edytorze "Geany" ktory mi polecil kolega ethanak jest taki "kalkulator" koloru;-) mozna wybrac dowolnie..(kod zaznaczony na czerwono).

kod_koloru.thumb.png.b01902f701ce05d8e72cc27102c0bc15.png

No i ponizej przyklad oryginalu a nizej juz zmieniony kolor...

oryginal_kolor.thumb.png.6a0a52f7ce43ec506a77b1c8593c61e3.png

zmieniony_kolor.thumb.png.be28196a81a960c18071c2e4f2242a81.png

ale rowniez pobralem Notepad++(dzieki ethanak! ) i faktycznie po krociutkiej zabawie wczoraj, bardzo mi przypasowal:-) mozliwosci multum..(trzeba je tylko ogarnac powoli) 😄

 

 

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.