Skocz do zawartości

Praca dyplomowa elektronika


Elektronik54321

Pomocna odpowiedź

Witam potrzebowałbym jakiejś propozycji tematu pracy inżynierskiej ponieważ nie mogę się na nic zdecydować myślałem o temacie związanym z drukarką 3D  kupić zestaw do samodzielnego montażu złożyć ją ale nie wiem czy dałbym radę to opisać teoretycznie kolejny temat to Inteligentne czujniki pomiarowe np w samochodzie ale tutaj skolei koszta jakiejś praktycznej pracy byłyby duże biorę pod uwagę także inne propozycje byłbym wdzięczny za jakieś propozycje z góry dziękuje za pomoc 

Link do komentarza
Share on other sites

no cel to przede wszystkim moim zdaniem opisać ciekawe zjawiska jakieś specyficzne cechy tych zjawisk i uwarunkowań i wewnętrznych zróżnicowań, poziomu ich występowania oraz częstotliwości.Następnie dąży się do ustalenia przydatności jakiejś metody i na tym polega ta praca nie chodzi żeby odkrywać amerykę tylko przedstawić swoje zdanie ale moim problemem nie jest narazie pisanie pracy bo mam jeszcze na to czas jestem na 6 semestrze a wybór tematu żeby potem nie robić czegoś na siłe przez to moje pytanie powyżej o podanie jakiegoś ciekawego tematu.

 

Link do komentarza
Share on other sites

3 godziny temu, Elektronik54321 napisał:

podanie jakiegoś ciekawego tematu

1. Zastosowanie automatyki przemysłowej oraz komunikacji długodystansowej w procesie automatyzacji upraw szklarniowych
2. Zastosowanie analizy prądowo-napięciowej w celu diagnostyki porównawczej płytek drukowanych (ref. NASA: CLEAR) // To czasem jest stosowane przy samochodach / maszynach budowlanych

Takie dwa przychodzą mi od ręki... Jakbyś zawęził krąg zainteresowań byłoby łatwiej.

P.S. jak coś daj wzmiankę @H1M4W4R1 albo zacytuj, bo inaczej mogę przegapić odpowiedź 😉 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, H1M4W4R1 napisał:

1. Zastosowanie automatyki przemysłowej oraz komunikacji długodystansowej w procesie automatyzacji upraw szklarniowych
2. Zastosowanie analizy prądowo-napięciowej w celu diagnostyki porównawczej płytek drukowanych (ref. NASA: CLEAR) // To czasem jest stosowane przy samochodach / maszynach budowlanych

Takie dwa przychodzą mi od ręki... Jakbyś zawęził krąg zainteresowań byłoby łatwiej.

P.S. jak coś daj wzmiankę @H1M4W4R1 albo zacytuj, bo inaczej mogę przegapić odpowiedź 😉 

Pierwszy temat bardziej mi odpowiada ale zmodyfikowałbym to np na automatyzacje maszyn CNC z tym miałem większy kontakt pracowałem jako operator takiej maszyny ale gorzej byłoby z materiałami pod taki temat a coś innego to nie wiem może coś z arduino ale najlepiej nie mocno zaawansowane miałem tylko 30 h zajęc z mikrokontrolerów a nie jestem pewien czy jestem coś zaawansowanego ogarnąć jakieś materiały dałoby się podesłać pod ten 1 temat z uprawami szklarniowymi może akurat by mnię to bardziej przekonało dziękuje bardzo za chęci pomocy 

 

Link do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, Elektronik54321 napisał:

nie chodzi żeby odkrywać amerykę tylko przedstawić swoje zdanie

@Elektronik54321 Właśnie praca inżynierska to tak nie do końca swoje zdanie 😉 Nie odkrywasz ameryki, absolutnie nie odkrywasz, bo jako przyszły inżynier nie masz żadnej wiarygodności naukowej. Ogólny szablon pracy to:

  1. Przegląd obecnego stanu wiedzy - fakty, ful cytatów, jakieś technologie.
  2. Porównanie - liczby, fakty, wykresy.
  3. Jeżeli ma być realizacja, to wybór jakiejś technologii i praktyczne wykorzystanie.
  4. Wnioski zarówno jak się udało albo jak coś się nie udało.
Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Gieneq napisał:

@Elektronik54321 Właśnie praca inżynierska to tak nie do końca swoje zdanie 😉 Nie odkrywasz ameryki, absolutnie nie odkrywasz, bo jako przyszły inżynier nie masz żadnej wiarygodności naukowej. Ogólny szablon pracy to:

  1. Przegląd obecnego stanu wiedzy - fakty, ful cytatów, jakieś technologie.
  2. Porównanie - liczby, fakty, wykresy.
  3. Jeżeli ma być realizacja, to wybór jakiejś technologii i praktyczne wykorzystanie.
  4. Wnioski zarówno jak się udało albo jak coś się nie udało

narazie największy problem to wybór tematu a pozostał mi tylko tydzień na podanie swojego potem już zostanie mi coś przydzielone automatycznie a fajnie by było cos interesującego robić i przez wakacje już zacząć intensywnie działać no ale narazie nie mogę działac bo nie podjąłem decyzji jaki temat wybrać

 

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Elektronik54321 napisał:

Pierwszy temat bardziej mi odpowiada ale zmodyfikowałbym to np na automatyzacje maszyn CNC z tym miałem większy kontakt pracowałem jako operator takiej maszyny ale gorzej byłoby z materiałami pod taki temat a coś innego to nie wiem może coś z arduino ale najlepiej nie mocno zaawansowane miałem tylko 30 h zajęc z mikrokontrolerów a nie jestem pewien czy jestem coś zaawansowanego ogarnąć jakieś materiały dałoby się podesłać pod ten 1 temat z uprawami szklarniowymi może akurat by mnię to bardziej przekonało dziękuje bardzo za chęci pomocy 

@xv88ddd zajmuje się hobbystycznie hydroponiką, z nim możesz porozmawiać 😉 

Ode mnie możesz wskoczyć do GreatScott'a

Link do komentarza
Share on other sites

36 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

@xv88ddd zajmuje się hobbystycznie hydroponiką, z nim możesz porozmawiać 😉 

Ode mnie możesz wskoczyć do GreatScott'a

Great scott odpada jak narazie koszta takiej praktycznej pracy byłyby ogromne jak dla mnie a materiałów nie udostęni do wyżej wymienionego użytkownika napisałem jak narazie bez odpowiedzi

Link do komentarza
Share on other sites

50 minut temu, Elektronik54321 napisał:

Great scott odpada jak narazie koszta takiej praktycznej pracy byłyby ogromne

Nie masz rodziny gdzieś na wsi, która ma "folię" (tunel foliowy do pomidorów)? Wtedy koszta masz minimalne - wąż, pompa, zawór i trochę elektroniki. W 500,- spokojnie się zmieścisz w wersji oszczędnej (np. na czujnikach do Arduino). 

 

Link do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, H1M4W4R1 napisał:

Nie masz rodziny gdzieś na wsi, która ma "folię" (tunel foliowy do pomidorów)? Wtedy koszta masz minimalne - wąż, pompa, zawór i trochę elektroniki. W 500,- spokojnie się zmieścisz w wersji oszczędnej (np. na czujnikach do Arduino). 

 

popytam rodziny na wsi ale po głębszej analizie stwierdzam że ciężko to będzie zrealizować 

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Tensometryczne systemy ważenia materiałów w zbiornikach i silosach. na taki temat się zdecydowałem 

W części praktycznej zaprojektować układ pomiarowy do mierzenia masy materiałów sypkich w silosie dla zadanych gabarytów silosu: - dobrać czujniki tensometryczne, np. firmy Wobit z Poznania lub inne, dobrać mostki pomiarowe, zaproponować system/oprogramowanie pozwalające wizualizować wartości masy silosu (komputer, sterownik PLC, kontroler...)

z teorią do pracy nie będe miał większych problemów ale obawiam się że cieżko by mi było zaprojektować taki układ praktyczny czy jest osoba która pomogła by przy opisanych przeze mnie założeniach jakie bym chciał zrealizować 

Edytowano przez Elektronik54321
Link do komentarza
Share on other sites

Wykonanie wirtualnego laboratorium robotycznego albo.. zdalnego laboratorium robotycznego 😄

Albo to czego pragnął mój promotor - śledzenie trajektorii stopy podczas dowolnego poruszania nogą (chodzenie, bieganie, wchodzenie po schodach) za pomocą mpu6050 😄

 

ooo, albo rozpoznawanie języka migowego, albo albo sterowanie głosem jakimś robotem typu: "za drugim krzesłem skręć w lewo"

edit2. albo rozpoznawanie które towary muszą być uzupełnione na sklepowej półce na podstawie zdjęcia/serii zdjęć

Edytowano przez BananWszyscy
Link do komentarza
Share on other sites

8 godzin temu, Elektronik54321 napisał:

Tensometryczne systemy ważenia materiałów w zbiornikach i silosach. na taki temat się zdecydowałem 

W części praktycznej zaprojektować układ pomiarowy do mierzenia masy materiałów sypkich w silosie dla zadanych gabarytów silosu: - dobrać czujniki tensometryczne, np. firmy Wobit z Poznania lub inne, dobrać mostki pomiarowe, zaproponować system/oprogramowanie pozwalające wizualizować wartości masy silosu (komputer, sterownik PLC, kontroler...)

z teorią do pracy nie będe miał większych problemów ale obawiam się że cieżko by mi było zaprojektować taki układ praktyczny czy jest osoba która pomogła by przy opisanych przeze mnie założeniach jakie bym chciał zrealizować 

Scaliłem z identycznym tematem.

Link do komentarza
Share on other sites

Minimum wydatków to jeden czujnik tensometryczny np do 10 kg, mostek rezystancyjny dopasowany do tensometru, wyświetlacz napięcia z mostku albo lepiej jakiś cyfrowy układ wyświetlacza z możliwością kalibracji napięcia na mase/wagę, np kontroler, PLC tak ja to widzę takie elementy bym użył do tego tematu gorzej już będzie z doborem i działanie w praktyce

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.