Skocz do zawartości

Pomocy tablica LED arduino


Kamil76

Pomocna odpowiedź

Witam potrzebuje pomocy jakiś czas temu zlecilem komuś zrobienie tablicy ledowej 100cm/50cm składającej się z 15 rzędów po 30 ledów ws2812b  połączonych szeregowo do tego kupiłem arduino uno rev3 zasilacz impulsów 12v 20.8A 250w oraz przetwornice lm2596 wszystko jest naklejane na plexi 100x50 z tego co mi pisał chłopak co mi to wszystko montuje że jest problem z zasilaniem led wiem jeszcze to że do każdego z pasków poprowadził oddzielną zasilanie z przetwornice aby nie było spadku napiecia 

 Zamierzam zabrać od niego wszystko i dokończyć samemu zostawię mu tylko kwestie programowania arduino bo se chłopak nie radzi 

Pomóżcie mi jak to mam przerobić żeby zaczęło działać czy mam coś do tego dokupić bo myślałem o wymianie przetwornice na mocniejszą ale jaką była by dobra

Kurczę pomocy bo to ma być prezent dla syna który się bawi w Yutube i mało się tam wyświetlać jego nik i takie są tam 

Pozdrawiam Kamil

Link do komentarza
Share on other sites

@Kamil76 witam na forum.

23 godziny temu, Kamil76 napisał:

wiem jeszcze to że do każdego z pasków poprowadził oddzielną zasilanie z przetwornice aby nie było spadku napiecia 

Jeżeli to przez te lm2596 to chyba tam tkwi problem. Najlepiej spróbuj wysterować jeden kawałek taśmy podłączony do innego zasilania 5V. 

Wrzuć zdjęcia, schemat, bo nie mamy punktu odniesienia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.05.2021 o 08:10, Kamil76 napisał:

wszystko jest naklejane na plexi 100x50 

To wróży problemy z odprowadzaniem ciepła z tych ledów. No i właściwie to nie wiemy co dokładnie nie działa 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziękuję za pomoc wymieniłem zasilacz z 12v 20.8A na 5v 40A i problem się rozwiązał jeśli chodzi o temperaturę to jest wszystko w pożądku 

Bardzo dziękuję i pozdrawiam

20210521_100815.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.