Skocz do zawartości

serwomechanizm plus koło hex


newman

Pomocna odpowiedź

witam,
przymierzam się do kupna tego typu kół:

http://www.sklep.rcmodelsport.pl/index.php?products=product&prod_id=14169

na hex 17 mm.

Mam pytanie czy jakoś sensownie można by połączyć serwo z takim kołem , koło mocowane na hex ? tak żeby serwo nie "wchodziło" w koło, nie wiem czy wytoczyć specjalnie jakiś element do tego połączenia ? Bawić się w ogóle coś takiego, czy nie kupić po prostu koła "pełnego" i na śruby z serwem.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Szczerze, to trzeba by kupić jakąś pół oś, ciąć przerabiać sztukować ... bez sensu. Kup lepiej jakieś koło do buggy, z pełną felgą ... będzie mniej roboty

Link do komentarza
Share on other sites

hehe no to koło traxxas wygląda pro 🙂

no są to pomysły jakieś 🙂

dzięki

[ Dodano: 14 Maj 10 01:10 ]

Hm no w sumie zastanawiałem się chwilę nad problemem, załóżmy, że wybrałem opony

http://www.sklep.rcmonster.pl/gg07a-opona-wk%EF%BF%BDadka-truggy-grip-mi%EF%BF%BDkkie-para-p-747.html

to potem mierzę ten otwór wewnętrzny, daję jakiś naddatek niewielki, żeby opona się dodatkowo naciągnęła ( + na klej 🙂 ), i do tokarza po wałek. Mam serwa HS-325HB, te orczyki plastikowe w zestawie to są raczej kiepskie i te ich otworki malutkie 😃, więc trzeba by pewnie dokupić jakieś aluminiowe orczyki do tego modelu ? są takie do hiteca i czy pasują do różnych modeli tej samej firmy ? Ile takie koła mogą kosztować u tokarza ?

W tym momencie ogólnie całość wychodzi dość drogo.

Więc chyba lepiej po prostu kupić coś w stylu:

http://www.sklep.rcmonster.pl/ggx07a-kompletne-ko%EF%BF%BDa-truggy-grip-mi%EF%BF%BDkkie-moco-p-445.html

do tego orczyk, przewiercić i zmontować 🙂

No chyba, że ew. klejem - ale to przy większym obciążeniu może się nie spisywać ?

dzięki znów z góry za odpowiedź

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

hm 🙂 no to kolejne "głupie" pytanie, jak mocujecie orczyk do jakiegoś elementu na śruby ? te malutkie otworki mają bodajże 1,2 mm co podchodzi pod jakąś mikrośrubę, którą chyba ciężko dostać, czy może np. rozwieracie orczyk i dajecie jakąś większą typu M1.6 ?

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Do serwa sa dodawane czasem takie małe wkręty. A jak nie to nic nie stoi na przeszkodzie żeby rozwiercić, orczyki są jak obudowy - trzeba je sobie dopasować według własnych upodobań.

Link do komentarza
Share on other sites

no właśnie testowałem, spokojnie do 2 mm można te otworki rozwiercić,

w tym temacie jeszcze dopytam się dla tych kół

http://www.sklep.rcmodelsport.pl/index.php?products=product&prod_id=14169

załóżmy gdyby teoretycznie udało mi się zamocować serwomechanizm hitec hs-325hb, z jego udźwigiem maks 3,7 kg na cm dla 6 V, to czy przy napędzie na 4 takie koła z tymi serwami i nie obciążanej konstrukcji, czy takie coś by pojechało ( średnica koła to 15 cm ) ?

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.