Skocz do zawartości

Kursy Forbota podczas praktyk zawodowych w WAGO!


Komentator

Pomocna odpowiedź

Kursy Forbota podczas praktyk zawodowych w WAGO!

Firma WAGO zdecydowała się na wykorzystanie kursów Forbota podczas swojego najnowszego programu praktyk zawodowych. Dzięki naszym materiałom przyszli mechatronicy mogli poznać w praktyce podstawy elektroniki i programowania. Czy kursy okazały się pomocne?

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 25.06.2021 o 11:20, Wrodarek napisał:

Hura, wraca szkolnictwo zawodowe. Zawsze bolałem nad tym, że tak głupio zniszczono tą formę edukacji.

A ja uważam że to był dobry krok, mimo że sam 8 lat temu kończyłem technikum. Niestety system edukacji w Polsce czerpie jeszcze sporo z rzeczywistości jaka była 200 lat temu, gdzie wiedza nie była nigdzie dostępna. Teraz zamiast wpychania rybek, system powinien dawać wędki, a najlepiej pokazywać jak je zdobyć i zachęcać by uczyć się łowić samemu. Teraz świat zmienia się tak szybko, że szkoła musi przystosowywać uczniów do pracy w zawodach które jeszcze nie istnieją, a szkolnictwo zawodowe to w pewnym sensie odwrotność tego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Harnas napisał:

Teraz świat zmienia się tak szybko, że szkoła musi przystosowywać uczniów do pracy w zawodach które jeszcze nie istnieją,

Jasne. Bardzo ładne, przemyślane i mądre stwierdzenie. Tylko że ja do remontu poszukuję murarza-tynkarza co mi położy tynk kropiony i zrobi poprawki na elewacji, a nie specjalisty od budowania domów techniką 3D na Marsie 😞

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

9 godzin temu, ethanak napisał:

Jasne. Bardzo ładne, przemyślane i mądre stwierdzenie. Tylko że ja do remontu poszukuję murarza-tynkarza co mi położy tynk kropiony i zrobi poprawki na elewacji, a nie specjalisty od budowania domów techniką 3D na Marsie 😞

Braki w takich zawodach to raczej ogólna niechęć do pracy fizycznej. A nie tego, że nie ma jak nauczyć się tego typu rzeczy, bo firmy szukają takich pracowników cały czas. Nie jest też tajemnicą, że ogarnięci fachowcy wożą się lepszymi samochodami niż przysłowiowi programiści 15k.

Link do komentarza
Share on other sites

Znam takiego murarza, którego potrzebuje ethanak. Trochę się ceni ale z tych 350 zł/godzinę można coś stargować. To miał być żart, ale pewnie wyszedł suchar. Już niedługo może się okazać, że to nowa rzeczywistość. A dlaczego murarz ma być gorszy od lekarza czy prawnika. Ja bym jednak stawiał na dobrą edukację i szacunek dla każdej pracy. Cieszę się, że rozpocząłem tą dyskusję.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.