Skocz do zawartości

Zasilanie diod adresowalnych


Michal88

Pomocna odpowiedź

1 godzinę temu, Michal88 napisał:

LEDs: 5050 SMD LEDs

Czyli to nie są ledy programowalne, a zwykłe białe

1 godzinę temu, Michal88 napisał:

- Voltage: 12V DC

I w tym momencie możemy zakończyć debaty o ładowarce od telefonu.

@Michal88 mam prośbę: najpierw sprawdź co kupiłeś, a potem pytaj na forum. Bo na razie kupiłeś budyń w proszku, a pytasz jak z niego zrobić zupę grzybową na rosole.

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

8 minut temu, ethanak napisał:

Bo na razie kupiłeś budyń w proszku, a pytasz jak z niego zrobić zupę grzybową na rosole.

@ethanak pierwszy kucharz forbota Polecam. Magda Gejzer 🙂 hahaha. 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Zauważyłem to, plus lakoniczne pytania typu. "nie działa mi a wy kombinujcie...." trzykropek specjalnie bo co miałem na myśli to się tutaj nie nadaje. A Twoje zamiłowanie do kucharzenia już w innych postach zauważyłem i niezmiennie mnie to bawi 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

5 godzin temu, BananWszyscy napisał:

zróbta mnie, mnie się należy!

@BananWszyscy to i ja offtop, ostatnio oglądałem program o biedzie w Afryce i nabrałem alergii na "należy mi się". W sumie to nic się nie należy, lepiej cieszyć się z tego co jest, bo zawsze można było urodzić się w czasach kolonizacji i być sprzedanym jako niewolnik 😞 a jak się nie zostało sprzedanym, to i tak życie było marne. Określenie "należy mi się czysta woda", albo "mam prawo do" nie padnie, wodę trzeba jakoś zdobyć.

Cieszmy się że żyjemy w świecie gdzie jest "mam prawo" i coś się należy 🙂 

Edytowano przez Gieneq
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

@Michal88 https://botland.com.pl/paski-led-adresowane/5811-pasek-led-rgb-ws2811-cyfrowy-adresowany-ip65-60led-m-144w-m-12v-5m.html to jest to? Jeśli tak to jest napisane około 15W na metr i takiego zasilacza potrzebujesz: 12V P= 15 * metry

 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Link do komentarza
Share on other sites

......."Każdy segment składający się z 3 diod LED pobiera około 20 miliamperów z zasilania 12 V na ciąg diod LED. Tak więc dla każdego segmentu jest maksymalny pobór 20mA z czerwonych diod LED, 20mA z zielonego i 20mA z niebieskiego. Jeśli masz pasek LED na pełnej bieli (wszystkie diody świecą), będzie to 60mA na segment."........(tak mowi google po minucie) czyli teraz sobie pomnoz przez ilosc led i masz wynik..

Zasilacz z zapasem oczywiscie...

Edytowano przez farmaceuta
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 19.08.2021 o 14:28, ethanak napisał:

Czyli to nie są ledy programowalne, a zwykłe białe

I w tym momencie możemy zakończyć debaty o ładowarce od telefonu.

@Michal88 mam prośbę: najpierw sprawdź co kupiłeś, a potem pytaj na forum. Bo na razie kupiłeś budyń w proszku, a pytasz jak z niego zrobić zupę grzybową na rosole.

 

Chyba faktycznie nie są programowalne bo jak załadowałem standardowy program z biblioteki neoPixel to nic się z ledami nie działało  nie migały ani nic. Ale jak odłączyłem z prądu to diody zmieniły kolor na czerwony jak przygaszały się. Ps jak rozróżnić kolorowe ledy programowalne od zwykłych białych co niby miały być programowalne?

Link do komentarza
Share on other sites

12 godzin temu, Michal88 napisał:

Ale jak odłączyłem z prądu to diody zmieniły kolor na czerwony jak przygaszały się. Ps jak rozróżnić kolorowe ledy programowalne od zwykłych białych co niby miały być programowalne?

Skoro zmieniły kolor to na pewno są programowalne, sprawdź dokładnie połączenia i pokaż program. O tym że są programowalne 

świadczy też napis DI -> DO na pasku, wskazuje od której strony podłączyć dane

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.