Skocz do zawartości

Wielokrotne wykorzystanie płytki Arduino Uno


StefanekP

Pomocna odpowiedź

Dnia 26.08.2021 o 09:27, _LM_ napisał:

tme taka atmega 328 kosztuje od 6 do 8 zł

Daj linka, za taką cenę biorę 1000 od razu, byle z dostawą do końca miesiąca.

Dnia 26.08.2021 o 09:39, farmaceuta napisał:

stala oplata 8.5zl od towaru za zalatwienia celne ktore ma poczta robic

Większość przesyłek przychodzi bez tej opłaty.

Edytowano przez Harnas
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, farmaceuta napisał:

Normalnie listonoszem tak?

To zależy, czasami trzeba się pofatygować do kiosku Ruchu, czasami przychodzi InPost... to zależy z kim mają umowę na pośrednictwo.

Ogólnie działa to tak:

1. Chińczyk wysyła do Polski (do jakiejś firmy) w formie zbiorowej (wiele przesyłek w jednej)
2. Firma opłaca pojedynczy koszt zgłoszenia celnego (zazwyczaj są to kontenery), czyli rozkłada się on na wszystkich
3. Potem przesyła do klienta docelowego.

W ten sposób opłata jest, ale znacznie bardziej rozłożona na wszystkich.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, H1M4W4R1 napisał:

W ten sposób opłata jest, ale znacznie bardziej rozłożona na wszystkich.

I to by nie bylo takie glupie...no ja tak jak mowie, wyczytalem ze jesli przyjdzie poczta to 8.5zl a niby za free jesli zamowimy do paczkomatu(inpost) z tym ze pod paczkomat podchodzi opcja "aliexpres shipping standard" tak ze te "ciano" i inne juz nie...trzeba cos zamowic poprostu i bedzie wiadomo😉 dzieki za "ansfer"

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

ja ostatnio (5 miesięcy temu) jak coś zamawiałem do paczkomatu to umiało dotrzeć.. w 2 tygodnie xD
ale fakt faktem tylko raz zlutowałem czystą atmegę na jakąś tam płytkę (uniwersalną), potem zacząłem klona nano lub coś w podobie upychać, kilka nóżek pach pach i zrobione

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, BananWszyscy napisał:

ja ostatnio (5 miesięcy temu) jak coś zamawiałem do paczkomatu to umiało dotrzeć.. w 2 tygodnie xD

Ja jak zamawiałem z LCSC to potrafiło dojść w 3-4 dni od wysyłki (wysyłka do PL, przepakowanie i wysyłka InPostem), ale to trafiłem w dobry termin 😄 

8 minut temu, BananWszyscy napisał:

ale fakt faktem tylko raz zlutowałem czystą atmegę na jakąś tam płytkę (uniwersalną), potem zacząłem klona nano lub coś w podobie upychać, kilka nóżek pach pach i zrobione

Ja się przerzuciłem na Raspberry Pi Pico, więcej mocy obliczeniowej, ciut drożej, ale cena stabilna... No i mam całe pudło (jakieś 40+ sztuk) RP2040... Więc nawet jak spalę to łatwo wymienić, bo te mikrokontrolery kosztują 4 złote, a nie 15... (mowa o cenach w PL). O STM32F103 nie wspominając, bo to jakaś patologia przy kupowaniu w detalu...

Chociaż zdarza się też, że montuję ATMegę 328P-PU, ale to zwykle do prostych projektów, gdzie nie jestem pewien ich działania (AVR z podstawki łatwiej wyjąć, niż wylutowywać 40 pinów...)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.